A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Сесія селищної ради: нові програми, кошти в район і звернення до Прем’єра

Дата: 06.12.2019 09:42
Кількість переглядів: 553

  Фото без опису Вчора в Коропській селищній раді пройшло пленарне засідання сорок другої сесії сьомого скликання. Перед цим обранці жителів громади працювали в постійних комісіях. Розглянули 425 питань – значно більше, ніж зазвичай. Як завжди більшість із усього списку питань (396) були «земельними».

   Провів засідання сесії Коропський селищний голова Віктор Журавель. Захід пройшов за участі старост, працівників виконавчого апарату, членів виконкому, представників районної газети та радіомовлення.

  На початку за доброю традицією всі учасники зібрання поздоровили колег, які відсвяткували дні  народження у міжсесійний період: це депутати Володимир Крук, Анатолій Покотило, Михайло Гейко і Олександр Халецький, староста Василь Павлюк.

   Після невеликої вступної частини сесія розпочала роботу.

Фото без опису

Фінанси громади: звіт за 9 місяців

  Зі звітом про виконання селищного бюджету за 3 квартали виступила начальниця фінансового відділу Наталія Басанець. До загального фонду бюджету ОТГ  за звітний період надійшло трохи більше 37 мільйонів власних надходжень, планове завдання виконане на 100,3%. Найбільшими платниками є ТОВ «Черешеньки», СЛП «Агролісгосп», ДП «Холминський лісгосп», АТ «Чернігівобленерго», СТОВ «Агрольон». Порівняно із аналогічним періодом торік доходи загального фонду збільшилися на більше ніж два з половиною мільйони, чи на 7%. Відсоток власних доходів у структурі склав 44,5%.

   Найбільш питомим у структурі доходів залишається податок з доходів фізичних осіб, найбільшими платниками якого є ТОВ «Черешеньки» (сплатило понад 2 млн грн), СЛП «Агролісгосп» (майже 1 млн грн),  АТ «Чернігівобленерго» (390 тис. грн). Через скорочення числа працюючих в останньому підприємстві зменшилися надходження по ПДФО (раніше – 60 тис. грн у місяць, тепер – 12 тис. грн). Річні втрати складуть 182 тисячі гривень.

    Надійшло плати за землю майже 7 мільйонів гривень. Найбільші платники – ТОВ «Черешеньки» (876 тис. грн.), СТОВ «Шабалинівське» (543 тис. грн), ПОСП «Перемога» (525 тис. грн), ТОВ «Агрікор Холдинг» (455 тисяч 700 грн).

  Єдиного податку надійшло трохи більше 4 з половиною мільйонів гривень. Найбільші платники – ТОВ «Черешеньки»,  ТОВ «Агрікор Холдинг», ТОВ «Гетьманське», ПП «Червонянські аграрні інвестиції».

  Акцизного податку за 9 місяців надійшло 2 мільйони 634 тисячі, за спецвикористання лісових ресурсів (санітарна рубка) – 541 тисяча, рубки головного користування – 609 тисяч гривень.

   Видаткова частина за 9 місяців склала 82 мільйони 100 тисяч  гривень. Найбільшу питому вагу в загальному обсязі видатків займають видатки на освіту – майже 52%.

   Депутати затвердили представлений звіт і взяли до відома інформацію про те, що кошти резервного фонду протягом звітного періоду не використовувався.

Зміни до програм

   До 7 селищних цільових програм вчора затвердили зміни.

   Приміром, фінансування Програми щодо здійснення управління майном комунальної власності Коропської селищної ради на 2019 рік збільшили на 26 тисяч гривень через необхідність виготовлення технічних паспортів. Збільшили на фінансування програми по соціальному захисту та підтримки громадян Коропської селищної ради на 2019 рік і програми підтримки районного Червоного Хреста. Також внесли зміни до тих програм, де протягом року склалася економія.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

   280 тисяч – техперсоналу шкіл, 100 тисяч − школі мистецтв,
а також інші зміни до бюджету-2019

   Виділилили додаткових 280 тисяч на заробітні плати обслуговуючому персоналу закладів освіти (хоча на це мали б спрямувати додаткову дотацію, але вона досі не надійшла). Додаткових 100 тисяч спрямували на заробітні плати працівникам школи мистецтв. У районному бюджеті на цей районний заклад рахується заборгованість у 183 тисячі за жовтень. Всього ж на цей заклад із бюджету селищної ради з початку спрямовано вже 2 мільйони 150 тисяч.

  41 тисячу 200 гривень додатково виділили на придбання інсуліну жителям громади, які потребують цього препарату. Управлінню соціального захисту РДА виділили додаткових 114 тисяч, яких забракло для районних програм, котрими користуються жителі громади та які бюджет ОТГ фінансував із початку року. 

Ряд програм на 2020 рік уже прийняті

   За результатом роботи сесії затверджено 11 програм на наступний рік. На Програму відзначення пам’ятних дат, історичних подій, культурних заходів, ювілеїв та вшанування видатних людей  Коропської селищної ради на 2020 рік передбачили 240 тисяч, як і на аналогічну в поточному році.

Фото без опису

  Під програму здійснення управління майном комунальної власності Коропської селищної ради на 2020 рік заклали 25 тисяч гривень.

  На пільговий проїзду учнів, вихованців та педагогічних працівників Коропської селищної ради у наступному році запланували 1 мільйон 500 тисяч гривень.

  Під програму по забезпеченню гарячим харчуванням дітей закладів дошкільної освіти,  вихованців дошкільної групи Риботинського НВК та пільговим харчуванням дітей, батьки яких мобілізовані до зони проведення ООС, зони АТО та демобілізованих із зони проведення ООС, зони АТО, дітей із сімей переселенців з тимчасово окупованої території України, зони ООС, зони АТО, дітей з малозабезпечених сімей, дітей з багатодітних сімей, дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування  на 2020 рік заклали 920 тисяч гривень. Вартість харчування дитини – 20 гривень.

  Для безкоштовного гарячого харчування дітей шкільного віку, що навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах селищної ради,  з числа  учнів 1-4 класів та  учнів пільгових категорій врахували наступного року 1 мільйон 200 тисяч. Вартість харчування дитини – 10 гривень.

  На програму діяльності місцевої пожежної охорони  на 2020 рік передбачили 1 мільйон 200 тисяч, що на 100 тисяч більше, ніж цьогоріч.

Фото без опису

  2 тисячі гривень направлять Програму надання безоплатної правової допомоги населенню Коропської селищної ради на 2020 рік. Кошти спрямують на інформування населення щодо правових питань.

  Для культурно-мистецьких заходів у селищній раді  на наступний рік врахували Програмою 150 тисяч гривень.

  Під Програму участі селищної ради  в добровільних об’єднаннях (асоціаціях) на 2020 рік заклали 30 тисяч гривень на членські внески.

Фото без опису

  На організацію та проведення громадських робіт для незайнятого населення  програма передбачає 100 тисяч гривень.

Фото без опису

  Також затвердили Положення про Фонд охорони навколишнього природного середовища Коропської селищної ради і Програму охорони навколишнього природного середовища Коропської селищної ради на 2020-2022 роки.

Фото без опису

Фото без опису

Скверу імені Леоніда Каденюка – «за»

   На сесії підтримали рішення про присвоєння імені першого космонавта Незалежної України Леоніда Каденюка досі безіменному скверу в Коропі, в якому встановлений літак. Ухваленню цього рішення передувала процедура громадських обговорень і затвердження на виконкомі.

  На сесії також розглянули й інші питання, зокрема ті, що стосуються майна комунальної власності. Наприклад, надали згоду на списання будівлі клубу в Придеснянському. Влітку недіючий заклад згорів. Також вчора сесія затвердила правила благоустрою на території селищної ради.

  Окрім цього затвердили план діяльності селищної ради з підготовки проєктів регуляторних актів на наступний рік.

Звернулися до Прем’єр-міністра

  Насамкінець депутати розглянули дуже важливе проблемне питання, з якою зіткнулася Коропська та інші громади. Цьогоріч держава розподілила кошти соцекономрозвитку між громадами. Коропській ОТГ виділила 2 мільйони 828 тисяч гривень. За них спланували роботи, переважно це ремонти шкіл. Змінився Кабінет Міністрів, який заблокував цю субвенцію для перевірок. Але роботи вже виконані. Кошти ж субвенції до бюджету Коропської  об’єднаної територіальної громади станом на вчора не надійшли.

  Тому депутати одностайно підтримали звернення з цього приводу до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука,  Міністра фінансів України Оксани Маркарової,  Міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак.  У зверненні прохають  пришвидшити процес спрямування субвенції.

  Наступну сесію запланували провести через 2 тижні − 20 грудня. Основне питання, яке депутати розглянуть на ній – бюджет Коропської громади на 2020 рік.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь