По знання і досвід – до Польщі
У вересні фахівці Коропської селищної ради – начальниця відділу соціального захисту населення Лариса Ларченко і завідувачка сектору сім’ї, дітей, молоді та спорту Оксана Нестеренко – відвідали Польщу з навчальним тижневим візитом у рамках проєкту «Соціальні послуги в громадах – підтримка реформ соціальної політики в Україні». У складі делегації колег і колежанок із громад Чернігівщини вони ознайомилися із системою надання соціальних послуг у цій країні. Поїздка стала можливою завдяки Фонду Міжнародної Солідарності, що діє в Україні із 2012 року і реалізує проєкти, присвячені децентралізації освіти, підвищенню енергетичної спроможності громад, наданню громадам соціальних послуг тощо.
Передувало візиту до сусідньої європейської країни те, що Коропська селищна рада взяла участь у циклі семінарів «Вдосконалення системи управління соціальними послугами в ОТГ».
У рамках навчання учасники долучилися до конкурсу малих проєктів від зазначеного вище Фонду. Розмір гранту становив 65 тисяч злотих.
Фінансування отримають три проєкти, зокрема і проєкт наших сусідів – представників Сосницької селищної ради. Вони придбають автомобіль для КУ «Територіальний центр» для надання соціальних послуг мультидисциплінарною командою людям, що проживають в населених пунктах громади.
Усі учасники навчання отримали змогу відвідати Польщу й ознайомитися із організацією надання соціальних послуг у цій країні.
Польський тиждень пройшов у навчальних подорожах: група відвідала міста Тлущ, Білосток, Моньки, село міського типу Коріцин і село Соколи, що вражають розмаїттю осередків соціального захисту.
Серед побачених, щоправда, були й такі, що є і в нас, як ось Університет третього віку у ґміні Тлущ. Але більше було все-таки нового, наприклад, пункт допомоги дитині і сім’ї, клуб соціальної інтеграції, соціальний кооператив, дім соціальної допомоги, заклад професійної активізації, де проводяться семінари трудової терапії тощо.
У Польщі крім державних діє чимало приватних закладів соціального захисту, або ж тих, якими опікується громадська чи релігійна організація. Для організації соціальної допомоги Польща отримала також чимало європейських коштів. Отримувачів соціальної допомоги у цій країні в рази менше, ніж у нас, через набагато вищий рівень життя поляків. Наприклад, на ґміну з населенням у 27 тисяч – лише 200 субсидіантів.
Дуже якісно працюють у Польщі міждисциплінарні команди, якщо питання стосується, наприклад, насильства у сім’ї. Серйозно та злагоджено працюють із дітьми з обмеженими можливостями: їх зранку забирають у спеціалізований навчальний заклад, а увечері привозять додому. Тож батьки можуть працевлаштуватися і забезпечувати сім’ю.
Поїздка була цікавою й пізнавальною, вона дала змогу ознайомитися із кращими практиками організації і надання соціальної допомоги, надихнула, а тому буде корисною в роботі для наших фахівців.
Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю виконавчого апарату
Коропської селищної ради
Фото із соцмереж