Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Лебедине чудо в Рождественському

Дата: 19.09.2019 15:56
Кількість переглядів: 3054

Фото без описуА у нас – справжнє Чудо, − роздався зранку в телефонній «трубці» голос старости Рождественського старостинського округу  Анатолія Гейка. Розмова велася сьогодні, 19 вересня, коли православні віряни відзначають день архангела Михаїла, в народі – Михайлове Чудо. – До сусідки, Ганни Костянтинівни Зязі, прийшли майже під хату четверо лебедів. Цікаво було б, аби сфотографували, написали.

Дійсно, цікаво. Тож, «скооперувавшись» із працівниками редакції  районної газети, відвідали святкової днини Рождественське.

   Просто в дворі побачили їх – героїв цієї розповіді. Сірі, спокійні, якраз обідали й бовталися у воді. Якби не знали, що це лебеді, 100% сприйняли б за звичайних домашніх гусей.

   Так спочатку подумала і Ганна Костянтинівна, до якої завітали пернаті гості.

  − Це було вчора, годин у 5 вечора. Я вийшла заганяти курей, − ведемо розмову із господинею. – Бачу, метрів за п’ять від мого паркану сидять гуси. Я подумала, що сусідські.

   Вдома якраз була внучка, восьмикласниця Аня. Дівчинка отримала від бабусі «бойове» завдання: оббігти сусідів і з’ясувати, чиї гуси ходять городом. Але, як виявилося, гусей ніхто не губив. Та і не гуси це ніякі зовсім.

   − Вони піднялися, я глянула, а  у них такі великі лапи! Тоді й зрозуміла, що то лебеді, от тільки очам своїм не повірила.

   Для фахового підтвердження цього факту у двір була запрошена ветеринар Любов Іванівна Грицай, яка живе поряд. Вона й розвіяла всі сумніви. Визначила, що птахи цілі, неушкоджені, тільки слабкі. А пізніше принесла їм смаколиків – запарене зерно і рибу. Птахам поставили корито, налили води. Ветеринар порадила їжу покласти у воду, щоб вони їли, виловлюючи поживні шматочки. Цікаво, що смакує лебедям і варена картопля.

   Вечір і ніч птахи провели в теплому сухому хліві.

Фото без опису

Фото без опису

  Ганна Костянтинівна міркує про те, щоб їх віддати, наприклад, у Менський зоопарк. Але як не вийде прилаштувати їх, готова годувати і сама. Каже, скоро отримають пай, картопля вродила. От тільки переймається через те, що лебеді потребують фахового догляду, вітамінів, спеціальної їжі.

  Жителі Рождественського кажуть, що раніше бачили цих молодих лебедів неподалік, на торф’яному кар’єрі.  Десь із місяць тому пташенят було п’ятеро, а ще з ними були й дорослі батьки. А потім  малеча залишилася сама. Місцевий мешканець Микола Тимко каже, що годував лебедину дітвору хлібом, тож вони звикли до присутності людей. Довгошиї пернаті  харчувалися ряскою на водоймі, а коли поїли всю – пішли в село.  

   За якихось причин птахи не полетіли у «вирій», а залишилися в нас. Може, в них забракло сил.

   Цілком імовірно, що не полетіли, бо пізно вилупилися і не досягли зрілості, розповіли нам у відділі безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Коропського районного управління головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Фото без опису

Фото без опису

  Ці красені ручні, не бояться ні людей, ні хазяйського песика, що без упину голосно гавкає. Не заважають їм ні кури, ні качки. Саме на кахкання качок, вважає наша співрозмовниця, і прийшли птахи до неї у двір.

  Побачивши, як тепло, щедро, з якою відповідальністю прийняла Ганна Костянтинівна випадкових гостей, зародилася думка, що, можливо, і не просто так ці птахи – символи чистоти, щедрості, любові, добра – завітали саме в це обійстя.

   Впевнені, в цієї святкової історії ще буде продовження. Його вам обов’язково розповімо.

Фото без опису

Фото без опису

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради


Коментарі:

Лсв
2019-09-19 16:21:23

Чудово!

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь