Що приніс перший рік навчання наших першокласників по-новому
Традиційна серпнева педагогічна конференція про підсумки галузі в минулому навчальному році й плани на наступний, що от-от розпочнеться, пройшла сьогодні, 28 серпня, в актовій залі Коропської школи. Захід зібрав директорів шкіл та їхніх заступників із навчально-виховної та виховної роботи, завідуючих закладів позашкільної та дошкільної освіти, вчителів, які викладатимуть у перших та других класах. Про перші підсумки реформи в навчанні першачків йшлося в одному із питань конференції.
Цей захід провів начальник відділу освіти Коропської селищної ради Олег Курбанов.
На початку всіх його учасників привітав заступник Коропського селищного голови Василь Кравченко, побажав учителям успіхів у новому навчальному році.
У виступах сьогоднішніх доповідачів окремо йшлося про різні сфери розвитку освіти Коропської громади, зокрема довкілля, позашкілля й початкової освіти.
Минулий навчальний рік був особливим для наших першокласників. Бо ж навчалися вони по-новому, за програмою нової української школи (НУШ). Із найпомітніших, найвідоміших змін: одинарні парти, які можна переставляти, відсутність домашнього завдання, «куточок тиші» тощо. Чимало важливих переінакшень стосувалися глибин взаємин учень-вчитель. Діти, що навчалися по-новому перший рік, за тією ж системою вчитимуться і далі. А цьогорічних першокласників теж чекає НУШ. Чи можна вважати початок реформи успішним? Так. Фахову думку про це почули під час цього заходу.
Отже, про досвід першої роботи із новим стандартом початкової освіти розповіла вчителька початкових класів Коропської школи Людмила Улянченко. Вона виокремила чимало переваг нової системи.
Вперше в освітньому процесі із самого початку були так широко застосовані технічні засоби навчання: ноутбук, проектор тощо. Завдяки цьому навчання пішло в нове русло.
Час на виконання завдань тепер визначають відповідно до індивідуальних можливостей школярів. Дітям не дають домашніх завдань, а це викликає бажання працювати самостійно. У школі тепер широко поширені ігрові методи навчання, а вчитель отримав свободу вибору навчальних програм у межах стандарту освіти.
Особлива увага приділяється розвитку самостійності учня. Кожен школярик має індивідуальну парту та місце для усамітнення – центр тиші. У першокласників з’явився спеціальний килимок відпочинку.
Зміни в навчально-виховному процесі, на думку вчительки, викликали у дітей цікавість, інтерес до навчання і бажання йти до школи.
Нова українська школа тонко враховує вікові та індивідуальні особливості кожної дитини. Завдяки цьому же в першому класі, як зазначила Людмила Вікторівна, у двох учениць із особливим баченням довколишнього світу вже були виявлені схильності до художнього мислення та малювання.
А про цьогорічну підготовку до продовження дії реформи нової української школи розповів на конференції начальник відділу освіти Олег Курбанов.
Для НУШ надійшли кошти державної субвенції – 458 тисяч 700 гривень разом зі співфінансуванням із бюджету громади. Закуплено меблів на 183 тисячі 182 гривні, інтерактивного обладнання на суму 160 тисяч 547 гривень. Виділено на дидактичне забезпечення 114 тисяч 676 гривень, щоправда, матеріал ще отримано не увесь, але невдовзі, обіцяють, всі школи будуть із підручниками.
Приємною і по родинному теплою видалася церемонія нагородження. Кращим освітянам об’єднаної громади вручили подяки та грамоти різних рівнів.
Подяки Міністерства освіти та науки України отримали:
Людмила Назаренко, заступниця директора з навчально-виховної роботи Карильської школи;
Валентина Приходько, заступниця директора з виховної роботи Карильської школи.
Почесними грамотами Коропської селищної ради нагороджені:
Сергій Іллющенко, директор Коропської дитячо-юнацької спортивної школи;
Наталія Струтинська, директорка Оболонської школи.
Грамоти відділу освіти Коропської селищної ради отримали:
Валентина Телелейко, завідувачка Карильського дошкільного навчального закладу;
Олена Ігнатенко, вихователька Рождественського дошкільного навчального закладу;
Людмила Степаненко, заступниця директора з виховної роботи Лукнівської школи;
Михайло Чмир, педагог-організатор Рождественської школи;
Артем Овдієнко, вчитель фізичної культури Коропської школи;
Валентина Іванченко, вчителька української мови і літератури Шабалинівської школи;
Ярослав Риженко, вчитель фізичної культури Лукнівської школи;
Ярослава Кром, вчителька початкових класів Коропської школи;
Віра Тимко, вчителька початкових класів Рождественської школи.
Нагороди Президії комітету районної організації профспілки працівників освіти і науки України отримали:
Катерина Папка, завідувачка Шабалинівського дошкільного навчального закладу;
Наталія Рожок, голова первинної профспілкової організації Оболонської школи;
Світлана Висоцька, голова первинної профспілкової організації Нехаївської школи.
А ширший матеріал за підсумками конференції з’явиться на сайті вже незабаром. Розповімо про те, чим загалом жила освіта Коропської об’єднаної громади у 2018-2019-му навчальному році, які потреби є в галузі, які плани вона невдовзі втілить і які проблеми має.
Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)