Що таке військові збори?

Дата: 25.07.2019 14:23

Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, чи проходять службу у військовому резерві, зобов’язані прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для:

- оформлення військово-облікових документів;

- приписки;

- проходження медичного огляду;

- направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності;

- призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних.

Так-от, військовозобов’язані, яким надійшла повістка з військкомату про прибуття для призову на збори (у простонародді — «партизани»), повинні прибути до пункту у строк, зазначений у цій повістці.

Давайте з’ясуємо, кого саме і на який строк можуть призвати на військові збори.

Військовозобов’язані громадяни України можуть бути призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори.

До військовозобов’язаних відносяться особи, які перебувають у запасі для комплектування ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

У свою чергу, резервісти — це особи, які проходять службу у військовому резерві ЗСУ, інших військових формуваннях та призначені для їх комплектування в мирний та воєнний час.

На який саме строк хлопців призивають на військові збори?

Трудові та соціальні гарантії під час зборів

З точки зору трудового законодавства, проходження працівником військових зборів — це виконання обов’язків з наданням відповідних гарантій. Що це за гарантії?

По-перше, за таким працівником на весь період зборів, уключаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи і посада, а також середня зарплата

Причому така гарантія поширюється не тільки на основних працівників, а й на сумісників. Те ж саме з сезонними і тимчасовими працівниками — посада (місце роботи), а також середній заробіток зберігаються за ними на час виконання робіт, застережених трудовим договором.

Звільняти працівника, призваного на збори, з ініціативи роботодавця не можна з дня одержання повістки і до його повернення. Єдиний виняток — ліквідація підприємства-роботодавця.

За інформацією районного територіального центру
комплектування та соціальної підтримки

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)