Що таке військові збори?
Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, чи проходять службу у військовому резерві, зобов’язані прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для:
- оформлення військово-облікових документів;
- приписки;
- проходження медичного огляду;
- направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності;
- призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних.
Так-от, військовозобов’язані, яким надійшла повістка з військкомату про прибуття для призову на збори (у простонародді — «партизани»), повинні прибути до пункту у строк, зазначений у цій повістці.
Давайте з’ясуємо, кого саме і на який строк можуть призвати на військові збори.
Військовозобов’язані громадяни України можуть бути призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори.
До військовозобов’язаних відносяться особи, які перебувають у запасі для комплектування ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.
У свою чергу, резервісти — це особи, які проходять службу у військовому резерві ЗСУ, інших військових формуваннях та призначені для їх комплектування в мирний та воєнний час.
На який саме строк хлопців призивають на військові збори?
Трудові та соціальні гарантії під час зборів
З точки зору трудового законодавства, проходження працівником військових зборів — це виконання обов’язків з наданням відповідних гарантій. Що це за гарантії?
По-перше, за таким працівником на весь період зборів, уключаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи і посада, а також середня зарплата
Причому така гарантія поширюється не тільки на основних працівників, а й на сумісників. Те ж саме з сезонними і тимчасовими працівниками — посада (місце роботи), а також середній заробіток зберігаються за ними на час виконання робіт, застережених трудовим договором.
Звільняти працівника, призваного на збори, з ініціативи роботодавця не можна з дня одержання повістки і до його повернення. Єдиний виняток — ліквідація підприємства-роботодавця.
За інформацією районного територіального центру
комплектування та соціальної підтримки
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)