Механізм надання медичної допомоги потерпілим від домашнього насильства: як це працює

Дата: 20.06.2019 15:50

Фото без описуЯк повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, днями Міністерство охорони здоров'я України затвердило наказ, яким вперше в Україні запроваджується системний підхід до виявлення домашнього насильства та надання медичної допомоги постраждалим.

Ознайомитися із наказом можна тут: http://bit.ly/2WSDU8X

Цей наказ містить алгоритми дій медиків і пацієнтів у разі сексуального, фізичного чи психологічного насильства.

Що мають робити медики у разі виявлення ознак насильства:

• знайти можливість поговорити віч-на-віч з постраждалим/постраждалою, уважно вислухати, але не змушувати говорити;
  • говорити із постраждалим спокійно, встановити довірливий контакт;
  • пояснити, що закон захищає жертв домашнього насильства та розповісти, де можна отримати психологічну та юридичну допомогу;
  •  якщо йдеться про дитину, подбати про її безпеку та нормалізацію її емоційного стану;
  •  проводити обстеження та лікування без дискримінації за будь-якою ознакою, перед тим отримавши усвідомлену згоду на обстеження;
  •  інформувати людину та/або її законного представника (якщо представник не є кривдником) про права, заходи та соціальні послуги, якими може скористатися постраждала особа;
  •  протягом доби заклад охорони здоров’я інформує Національну поліцію України, а у разі виявлення ушкоджень у дитини — також службу у справах дітей.

Що робити людині, яка постраждала від домашнього насильства:

•    В екстреній ситуації телефонувати до поліції (102) або викликати швидку допомогу (103).
  •   За потреби звернутися за медичною допомогою до найближчого закладу охорони здоров’я. Пройти обстеження та отримати підтримку, пройти лікування.

Насильство може мати страшні наслідки.

Щороку через насильство у світі помирає майже півтора мільйона людей. Торік до поліції надійшло понад 115 тисяч заяв і повідомлень про домашнє насильство. Найстрашніше, що жертвами також стають діти − це становить серйозну загрозу для їхнього здоров’я та може спричинити негативні наслідки в дорослому житті.

Щоб зупинити це − треба не боятись відверто говорити, шукати підтримки та фахової допомоги.

Сектор сім’ї, дітей, молоді та спорту Коропської селищної ради

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)