Будьте обережні на водоймах!

Дата: 27.05.2019 18:38

Фото без описуСлужба порятунку Чернігівщини звертається до громадян з проханням бути уважними та обережними біля водойм:

• Купатися краще після того, як вода прогріється до +18ºС, а повітря – до +25ºС, ранком або увечері, коли немає небезпеки перегріву; плавати не більше 20 хвилин, не доводити себе до переохолодження. Бажано чергувати плавання з рухливими іграми на березі.

• Не входити і не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці, у стані алкогольного сп’яніння.

• Альтернативою обладнаному пляжу може бути лише безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.

• Небезпечно пірнати в незнайомих місцях.

• Якщо раптом захопило плином, потрібно, рухаючись за течією, поступово під невеликим кутом плисти до берега.

• У місцях, де багато ряски, плисти потрібно біля самої поверхні води, не роблячи різких рухів. Коли руки чи ноги раптом заплуталися в стеблах, зупинитися, прийняти позу «поплавка» і спробувати звільнитися.

• Дуже обережно потрібно плавати на надувних матрацах, іграшках, автомобільних камерах: вони можуть спуститися, їх може віднести вітром або плином далеко від берега.

• Небезпечно наближатись до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

• Діти повинні купатися під наглядом дорослих, які, у свою чергу, повинні навчити дітей плавати, простежити, щоб вони не запливали за обмежувальні буї, і не допускати грубих ігор у воді.

Пам'ятайте! Помилкова впевненість в безпеці присипляє у людей обережність і пильність. Це, в свою чергу, породжує порушення правил безпечної поведінки, яке тягне за собою трагічні наслідки! Будьте уважними та обережними, не випробовуйте долю та бережіть найвищу цінність - людське життя!

У ДСНС України у Чернігівській області

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)