День вишиванки у терцентрі зі студентами Університету третього віку

Дата: 16.05.2019 15:55

Колектив  територіального центру Коропської селищної ради разом зі студентами Університету третього віку долучилися до відзначення всесвітнього  Дня вишиванки. Зробити це вирішили класичним способом, одягнувши етнічний національний одяг.

Мерехтіли розмаїттям кольорів та орнаментів не тільки сучасні вишиванки, а й сорочки, які нащадки вишивальниць зберігали понад століття.Гаптований умілими працьовитими  руками  бабусь та прабабусь одягпросякнутий теплом та енергією, яку вкладали в нього рідні люди, носить сучасне покоління з особливою гордістю та повагою. Так, Євгенія Завгородня вдягла весільну сорочку своєї пра-прабабусі, якій понад 120 років, Валентина Доценко (студентка Університету) красувалася у маминій сорочці, якій понад 90 років. У народному куточку територіального центру виставлені на показ сорочки, вік яких становить понад 150 років. Одна з них гаптована полотняною ниткою  на домотканому полотні, інша – сорочка вдовиці, вишита чорною ниткою. Подібний одяг - це справжня етнічна  спадщина , витвори народного мистецтва.

Тож День вишиванки не тільки привід вдягнути національний одяг, а й час згадати предків , які любили свою землю, потом і кров’ю виборювали її свободу та передали нам у спадок вікові традиції.  Всі разом,вбравшись у вишиті сорочки, сукні, спідниці, згадаємо, що ми велична нація, яка має свої споконвічні звичаї, обряди, традиції. Ми вміємо їх шанувати, підтримувати, берегти. Ми  власним прикладом навчимо  нащадків розвивати і збагачувати національну культуру, любити її та цінувати, адже це святий обов’язок кожного українця.

За інформацією територіального центру соціального обслуговування
(надання соціальних послуг) Коропської селищної ради

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)