Короп відзначив День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата: 09.05.2019 16:15

Не одна сотня коропчан не зосталася сьогодні вдома, у вихідний, а вийшла на вулиці рідного селища, аби засвідчити свою шану полеглим героям страшної Другої світової, покласти квіти до меморіалу й подякувати ветеранам за мужність, витримку і відданість.

За традицією урочисті заходи почалися із формування колони на чолі із духовим оркестром, яка рушила до меморіалу Скороботна Мати.

На заході можна було побачити ветеранів війни та праці, представників органів влади і місцевого самоврядування, керівників та працівників організацій та установ, дошкільнят, школярів та дорослих жителів селища.

Дорогою до пам’ятних знаків Коропа поклали квіти.

Гвоздики й тюльпани, нарциси й конвалія, інші живі квіти лягли до Вічного вогню.

− Все, що пов’язане зі страшним словом «Війна» і священним – «Перемога» −  не підлягає забуттю. День 9 травня завжди буде викликати в нас почуття безмежної радості й гордості за наш народ, за велику Перемогу над нацизмом, та гіркий, болючий сум за ті жертви, які понесло людство у Другій світовій війні, − такими словами розпочав свій виступ Коропський селищний голова Віктор Журавель.

Усіх, кого із життя вирвала страшна війна, вшанували хвилиною мовчання.

У промовах, що лунали сьогодні, однією змістовою ниточкою проходили слова вдячності нашим ветеранам. На урочистому заході також виступили голова районної ради Михайло Мазуренко, голова районної ради ветеранів війни та праці Микола Заболотний, заступник військового комісара Микола Хилько, представник молодого покоління Віталій Смоловик.

Знову відбулася акція «Прийшов солдат на свято Перемоги». Діти вийшли із портретами ветеранів, які повернулися із війни, але які відішли у вічність вже у мирний час… Світлин наших орденоносців на святі із року в рік стає все більше.

На заході лунали українські пісні на тему перемоги, які виконували аматори районної сцени. Участь у концертній програмі взяли й вихованці Коропського центру дитячої та юнацької творчості.

На завершення мітингу-реквієму була спільна молитва за загиблими воїнами-захисниками.

У Коропському регіональному історико-археологічному музеї  сьогодні з нагоди свята організували День відкритих дверей. Усіх охочих відвідати заклад зустрічала його директор Тамара Гриценко. Тут підготували інсталяцію під назвою «Прийшов солдат з війни» − із речами тих років, солдатською формою, флягою, речовою книжкою офіцера тощо.

Також із допомогою проектора в музеї показали фільм про перемогу 1945-го року.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради