Сьогодні - Всесвітній день води

Дата: 22.03.2019 11:30

Щорічно 22 березня відзначається Всесвітній день води. У цей день у всіх країнах світу акцентується увага на дбайливому ставленні до водних ресурсів, адже більше мільярда людей на планеті використовують неякісну воду.

Більшість українців споживають воду з поверхневих водних джерел − річок, водосховищ, зокрема з Дніпра забезпечується водою близько 2/3 населення України.

Основними джерелами забруднення поверхневих водних об’єктів є стічні води.

Вода з річкової очищується до питної та транспортується до будинків і підприємств, а потім каналізаційні стоки після очистки повертаються знову до річок. Водоканали контролюють якість та склад води на кожному етапі циклу. Застарілість обладнання, щорічне збільшення концентрації забруднюючих речовин спричиняють повернення до річок недостатньо очищених вод. Використання неякісної води впливає як на здоров’я окремих мешканців, так і погіршує екологічний стан цілих регіонів.

Тому надзвичайно важливо шанобливо ставитися до води. Зокрема, вживати заходів щодо її економного використання, користування у побуті без фосфатними миючими засобами та ін.

Варто зрозуміти цінність води як для них самих, так і для майбутніх поколінь.

За інформацією  Державного агенства водних ресурсів України

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)