Пояснення щодо рейтингу та спроможності Коропської ОТГ

Дата: 04.03.2019 16:38

Фото без опису Кілька днів тому в соціальній мережі «Фейсбук» її користувачі підняли тему спроможності Коропської громади і відсотка витрат на утримання її апарату.

Коментуємо дописи згідно даних фінансового відділу селищної ради.

Суттєвим фактором у спроможності ОТГ є  щільність населення.  Якщо порівняти даний показник по ОТГ України, що функціонували в 2018 році з кількістю населення вище 15000 чоловік, то щільність населення коливається від 16,8 до 214,0 чоловік на 1 км2 .

Коропський район характеризується досить великою протяжністю території та дуже низькою щільністю населення, що спричинене як малою густотою жителів населених територій, так і значною віддаленістю населених пунктів одне від одного. Густота населення по Коропській ОТГ становить 18,8 чол. на 1 км2. В результаті в складі ОТГ функціонують 16 старостинських округів та Коропська селищна рада. А отже значну питому вагу у витратах на утримання апарату займають видатки на старостати. А це і заробітна плата, і опалення приміщень, електроенергія, придбання матеріалів та послуг. І тому в структурі штатів селищної ради із загальної штатної чисельності в 134,5 штатних одиниць 54,5 штатних одиниць (40,5%) рахується по старостинських округах. Для прикладу, в Носівській ОТГ з кількістю населення 19700 чоловік функціонує  3 старостати.

По результатах звітності за 2018 рік, виходячи з фактичної зайнятості штатів апарату селищної ради  та фактично отриманої заробітної плати, середній розмір оплати праці одного працюючого в місяць склав 7799 грн з утриманнями, отриманий на руки середньомісячний дохід – 6239 грн.

Також пропонуємо для ознайомлення рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад Чернігівської області.

Рейтинг враховує 33 критерійних показники і відображає інвестиційну привабливість громад області у 2018 р.

Громади, які відсутні в списку, мають показники значно нижче.

Середній показник в Україні −  14,91
        Середній показник в області −  24,80

За інформацією Фонду «Регіональний центр економічних досліджень і підтримки бізнесу»

Коментарі:

Анонім
2019-03-13 23:03:01

Ну так скоротіть ті непотрібні нікому старостати, у вас штат близько 150 чоловік, кому він треба? Та і не в тому річ, вся справа у розкраданні вами коштів.

Іван Сергієнко
2019-03-13 21:57:27

Питання - якщо ми такі інвестиціно спроможні, то чому на останньому місці в області і на останніх в Україні по фінансовій спроможності та зарплаті??? Ці ретинги ще більше переконують у неспроможності керівництва.!

Микола Кибальчич
2019-03-13 21:56:22

Хватить нам брехати! Що то за таблиця? Звідки вона?

Олексенко В.І.
2019-03-13 21:45:23

Перелічіть ці 33 критерійних показники.