Що потрібно знати, аби уберегтися від грипу

Дата: 10.01.2019 15:10

Фото без описуЗа даними  районного лабораторного відділення, рівень захворюваності на ГРВІ на Коропщині у першому тижні нового року спав після 6-тижневого перевищення епідпорогу. Випадків грипу в нас не було зареєстровано. Проте ситуація із захворюваністю по всій області лишається напруженою. На жаль, зафіксовано на Чернігівщині і летальні випадки від ускладнень, спричинених грипом… Як розпізнати цю небезпечну хворобу, вчасно відрізнити від застуди? Як не захворіти? Рекомендуємо для прочитання інформаційні матеріали, розроблені обласним лабораторним центром.

Грип − гостре інфекційне захворювання, яке викликається Influenza virus, передається повітряно-краплинним шляхом і характеризується ураженням респіраторного тракту, переважно трахеї, та порушенням загального стану.

Ознаки грипу:

- гострий початок;
- лихоманка 38,5-40 °C
;
- виражені симптоми порушення загального стану, які розвиваються в першу добу захворювання (сильний головний біль, біль у м'язах, суглобах, очних яблуках, гіперестезія, млявість, адинамія, блювота);
- можливий геморагічний синдром: носові та інші кровотечі, петехіальний висип на обличчі, шиї та верхній частині тулуба;
- закладеність носа, невеликі серозні виділення з носа, першіння, дряпання та біль у горлі, гіперемія задньої стінки глотки, м'якого піднебіння з ін'єкцією судин та петехіальними крововиливами на його слизовій оболонці;
- сухий, болісний кашель з печінням та болем за грудиною.

Для ЛІКУВАННЯ грипу необхідно звертатися до медичної установи.

Профілактика грипу:

На сьогодні для специфічної профілактики грипу використовують римантадин, арбідол, рекомбінантні інтерферони, спліт та субодиничні вакцини.

Показання до обов'язкової вакцинації дітей проти грипу:

- діти з хронічними захворюваннями бронхо-легеневого тракту;
- діти з хворобами серця із зміненою гемодинамікою;
- діти з гемолітичними анеміями;
- діти з цукровим діабетом;
- діти, які отримують імуносупресивну терапію;
- діти з метаболічними захворюваннями;
- діти з хронічними захворюваннями нирок;
- діти, які отримують аспіринову терапію у зв'язку з ревматоїдним артритом, тощо;
- діти з ВІЛ-інфекцією;
- діти, які знаходяться у закритих дитячих установах.

Вакцина проти грипу повинна вводитися за 1-1,5 місяці до сезонного підйому захворюваності на грип (вересень-листопад). Всім іншим особам вакцинація проти грипу може проводитися чи за виробничою необхідністю чи за бажанням.

Для профілактики інфекцій медики радять уникати місця скупчення людей, дотримуватися гігієнічних правил, частіше мити руки, провітрювати приміщення, вживати продукти, багаті на вітаміни та мінеральні речовини. За перших ознаках захворювання необхідно залишатися вдома та звертатися до свого сімейного лікаря.

АЛЕ ПАМ’ЯТАЙТЕ! Деякі симптоми є сигналами, що залишатися вдома небезпечно для життя. Негайно телефонуйте 103, якщо з’явились  задишка, висипи на шкірі, кровохаркання, синюшний відтінок шкіри, блювання та діарея, біль в грудях, зниження тиску, сповільнений пульс, аритмія, порушення свідомості чи судоми.

ДОВІДКА: за інформацією  Коропського районного лабораторного відділення на першому тижнi 2019 року в районі захворіло 125 осіб, з них дітей до 4 років - 20, 5-14 років − 23, 15-17 років - 23, 18-29 років − 27, 30-64 роки −29, старших 65 років − 2.  Хворіють у всіх вікових групах майже порівну. Епідпорогу не перевищено (він становить 260 випадків за тиждень). Госпіталізовано 2 людини. Грип не зареєстрований.

Протягом 6 останніх тижнів 2018 року на Коропщині спостерігалося перевищення епідпорогу.

За інформацією, наданою Департаментом соціального захисту населення
Чернігівської ОДА

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)