Пенсійний фонд України інформує

Дата: 10.07.2018 10:56

З 1 липня 2018 року передбачено підвищення показників прожиткового мінімуму у відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». У зв`язку з цим переглядається розмір пенсій, який залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Отже, з 1 липня цього року підвищення розміру пенсії відбудеться у пенсіонерів, котрі на сьогодні отримують пенсію в розмірі 1373 грн. Це пенсіонери, котрі не напрацювали необхідного страхового стажу (25 років – для чоловіків і 20 років – для жінок, якщо пенсію призначено до 01.10.2011 р. та відповідно 30 та 35 років страхового стажу – для жінок та чоловіків, якщо пенсію призначено після 01.10.2011 р.).

До цієї категорії осіб належать також працюючі пенсіонери з повним стажем, у яких розмір призначеної пенсії не досягав 1373 грн., оскільки в такому випадку їм встановлювалася доплата до цієї суми.

Після перерахунку з 01.07.2018 року розмір пенсії не може бути нижчим, ніж 1435 грн. Максимальна сума підвищення з 01.07.2018 року становитиме 62 грн.(1435.00-1373.00).

Для осіб, які отримують пенсію від 1452 гривень, змін її розміру не відбудеться.

Водночас з 1 липня переглядається максимальний розмір пенсії: він підвищується з 13 730 грн. до 14 350 гривень.

З 1 липня перераховуються також пенсії особам, яким присвоєно звання «Почесний донор СРСР» або «Почесний донор України», оскільки надбавка таким громадянам обчислюється в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Розмір надбавки підвищиться із 170 до 177 гривень, або на 7 гривень.

Для інших пенсіонерів, крім зазначених категорій, з 01.07.2018 розмір пенсій не переглядатиметься. Цього року очікується ще одне підвищення пенсій у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 грудня цього року такий показник становитиме 1497.00 гривень.

Перерахунок пенсій в Сосницькому об’єднаному управлінні був проведений в автоматичному режимі 1105 особі без додаткових звернень пенсіонерів. Виплата перерахованих пенсій буде забезпечена в липні цього року відповідно до графіків виплати пенсій.