Обережно, ожеледиця!

Дата: 15.11.2018 11:27

Фото без описуЩоб уникнути травм та аварій, і пішоходам, і водіям слід дотримуватись певних правил.

Основні поради пішоходам:

Ходіть обережно, не поспішаючи, щоб ноги були злегка розслаблені і трохи зігнуті в колінах, та обов'язково ступайте на всю підошву.

•   Не варто тримати руки в кишенях, адже це додає небезпеки не лише впасти, але отримати тяжкі травми, зокрема переломи і струс мозку. Краще розмахувати руками при ходьбі – це дозволить утримати рівновагу.
  • Якщо похитнулися під час ходьби в ожеледь, спробуйте швидко присісти – тоді матимете реальний шанс не впасти.
  • Якщо розумієте, що все ж падаєте – напряжіть м'язи, та, доторкнувшись до землі, спробуйте перекотитися – тоді сила удару зменшиться.
  • Будьте уважним на тротуарах – автомобіль може потрапити в ожеледицю і його занесе в сторону, або водій не зможе вчасно загальмувати.
  • Пам'ятайте, що машина на слизькій дорозі гальмує в 4-5 разів повільніше, тому не перебігайте дорогу перед автомобілем.
  • Обходьте металеві кришки люків – вони покриті льодом.

Поради для водіїв:

• Дотримуйтеся швидкісного режиму і дистанції, та відмовтеся від ризикованих маневрів, які можуть привести до аварійних ситуацій.
  •  Знижуйте швидкість до мінімуму при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ.
  • Не забувайте включити габаритні вогні або протитуманні ліхтарі.
  • При погіршення погодних умов, зокрема із випаданням снігу та ожеледицею на дорогах, не використовуйте автотранспорт з літніми шинами.

За інформацією головного спеціаліста з питань взаємодії з правоохоронними органами,
оборонної роботи, мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення Віталія Бульйонова

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)