Строки звернення до суду з метою захисту трудових прав

Дата: 23.07.2018 10:37

Інколи трапляються випадки, коли трудові права громадян порушуються і єдиною можливістю їх поновлення або захисту  є звернення до суду.  При цьому слід не пропустити, встановленого законодавством, строку для такого  звернення. Які ж строки   звернення до суду для вирішення трудових спорів?

Статтею 233 Кодексу Законів про працю України передбачено, що працівник може звернутися до  суду із заявою про вирішення трудового спору в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.

У справах щодо звільнення законодавством передбачений місячний строк, що обраховується з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

У разі  порушення законодавства про оплату праці, працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати, без обмеження будь-яким строком.

Для звернення роботодавця  до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяної працівником шкоди.

Рішення  комісії по трудових спорах  можна  оскаржити  до суду в десятиденний строк з дня вручення виписки з протоколу засідання комісії чи його копії.

У разі пропуску з поважних причин  зазначених строків   суд може поновити їх.

Нагадуємо, що правову допомогу можна отримати звернувшись до Коропського бюро правової допомоги з 09-00 год. до 18-00 год. з понеділка по п’ятницю за адресою: смт. Короп, вул. Успенська, 2, тел.:(04656) 2-12-62.

Також за правовою допомогою звертайтесь до Менського місцевого центру з надання БВПД з 9-00 год. до 18-00 год. за адресою: м. Мена, вул. Героїв АТО, буд. 9, тел.(0244) 3-30-01.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

За інформацією Коропського бюро правової допомоги
Менського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги