Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Професійне навчання за сприянням служби зайнятості

Дата: 18.07.2018 10:34
Кількість переглядів: 1075

      Фото без описуЩоб стати затребуваним на ринку праці, потрібно бути майстром своєї справи. В наш час диплом без знань нічого не вартий. Професіоналізм – вимога будь-якого сучасного роботодавця до працівника. Зважаючи на ці тенденції, служба зайнятості пропонує безробітним професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації під гарантоване працевлаштування за однією із понад ста професій абсолютно безкоштовно.

   Професійне навчання зареєстрованих безробітних за робітничими професіями здійснюється за очною (денною), заочною (дистанційною) та очно-заочною (поєднання денної та дистанційної) формою навчання  на замовлення роботодавця за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за професіями, наведеними у Державному переліку професій з підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007 року № 1117, та в Національному класифікаторі України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затвердженому наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року № 327.

   Професійне навчання безробітних за робітничими професіями здійснюється шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням поточної та перспективної потреби ринку праці в групах або шляхом індивідуального навчання.

  Строк професійного навчання безробітних визначається робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами та не може перевищувати 12 місяців.

  Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами безробітні отримують документ державного зразка - свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації – за результатами первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації безробітних за робітничими професіями.

   Слухачам, які навчалися з професій, пов’язаних із роботами на об’єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом спеціально уповноважених державних органів, разом із свідоцтвом про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації видається посвідчення встановленого зразка про допуск до роботи на зазначених об’єктах.

   Підвищення кваліфікації безробітних може здійснюватися за допомогою:

- курсів  цільового призначення - підвищення кваліфікації безробітних з метою вивчення нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки та фінансів, законодавчих та інших нормативно-правових актів тощо;

- професійного навчання безробітних у роботодавця – замовника кадрів – набуття та вдосконалення професійних знань, умінь та навичок безробітним, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації для подальшого працевлаштування у роботодавця;

- стажування - підвищення кваліфікації безробітного з метою набуття практичних умінь і навичок для виконання професійних обов’язків за професією або на посаді, на яку претендує безробітний у роботодавця.

   Стажування безробітних здійснюється на замовлення роботодавців за індивідуальною програмою, що затверджується роботодавцем і погоджується центром зайнятості.

   Здобути професію або підвищити кваліфікацію можна не лише в навчальних закладах нашої області, а і в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, створених у 11 областях України, а це: Рівненський, Харківський, Дніпропетровський, Одеський, Івано-Франківський, Сумський, Херсонський, Полтавський,  Львівський,  Донецький та Луганський ЦПТО ДСЗ.

  З детальною інформацією щодо діяльності ЦПТО ДСЗ  можна ознайомитись за посиланням:  https://www.dcz.gov.ua/map/mapa-cpto-dsz.

   За детальнішою інформацією про професійне навчання за сприянням служби зайнятості  звертатися до Коропської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості за адресою, смт Короп, вул. Чернігівська, 2/1, тел. 2-16-61.

За інформацією Коропського РЦЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь