Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

28 квітня –Всесвітній день охорони праці

Дата: 25.04.2018 11:50
Кількість переглядів: 598

Фото без описуЩороку відзначається Всесвітній день охорони праці, девіз якого у 2018 році – «Захищене і здорове покоління». Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці збігається  із завданнями та метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначається 12 червня.

Мета і завдання профілактичних заходів – гідна праця та економічне зростання, забезпечення безпечних умов праці для всіх працівників. Для досягнення поставленої мети в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці.

За даними Міжнародної організації праці у світі 541 млн. молодих працівників віком 15-24 років, зокрема 37 млн. дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15 % робочої сили. Серед молоді рівень виробничого травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старшого покоління.

В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить майже 1 мільйон громадян, тому завдання органів державної влади та місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації - зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров'я, децентралізація влади, розв'язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників. Особливу роль в цьому процесі відіграють школи і заклади вищої освіти - саме тут з дітьми і молоддю повинна проводитись інформаційно-роз'яснювальна робота та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників.

В нашій державі інтереси молодих працівників віком до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та позаробочий час тощо). Але  відповідного захисту потребує і молодь віком до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості, зокрема по нашому відділенню зареєстровано не поодинокі випадки виробничого травматизму серед осіб, які не досягли 30 років.

Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), в сільському господарстві (22%). Причинами залучення дітей до роботи в зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок, тощо). Як правило молоді люди не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

Тому профспілкам і громадськості необхідно проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну і навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.   Велику роль відіграють конкурси дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», які формують у дітей відповідальне ставлення до безпеки праці.

Збереження здоров'я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників, адже виробнича травма, яку молода людина отримала на початку трудової діяльності, може призвести до довгострокових порушень її здоров'я. Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов'язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров'я тих, хто їх оточує.

Закликаємо всі зацікавлені сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.         

                Начальник Бахмацького відділення  Микола Литвин


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь