Про допомогу на поховання

Дата: 21.06.2017 12:50

Фото без описуДо видів матеріального забезпечення та соціальних послуг за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності відноситься допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

Згідно статті 27 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" допомога на поховання надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів її сім’ї, які перебували на її утриманні:

- дружини (чоловіка);

- дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали інвалідами до 18 років (братів, сестер та онуків – за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студентів та учнів середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання – до 23 років;

- батька, матері;

- діда та баби за прямою лінією спорідненості.

Не вважаються такими, що перебували на утриманні застрахованої особи, члени сім’ї, які мали самостійні джерела засобів до існування (одержували заробітну плату, пенсію тощо).

Допомога надається застрахованій особі, члену її сім’ї або іншим юридичним чи фізичним особам, які здійснили поховання. Допомога на поховання призначається на підставі копії свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради, та оригіналу витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або оригіналу довідки про смерть.

Розмір допомоги на поховання встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Нагадаємо, що з 1 березня 2017 року встановлено розмір допомоги на поховання на рівні 4100 гривень.

Бахмацька міжрайонна виконавча дирекція Фонду