Офіційне працевлаштування - захист працюючого

Дата: 12.11.2018 10:07

Фото без опису З метою підвищення обізнаності шукачів роботи про негативні наслідки неофіційного працевлаштування в центрах зайнятості проводяться профінформаційні семінари для безробітних громадян.

Із початку року фахівцями Коропської районної філії Чернігівського ОЦЗ проведено 11 семінарів на тему «Легальна зайнятість», участь у яких взяли 82 безробітних.

Тіньова зайнятість створює безліч загроз для держави, для суспільства, та найбільше для самих працівників.

По-перше, у них не буде запису в трудовій книжці за цей період роботи.

По-друге, оскільки роботодавець не сплачує за них внески до Пенсійного фонду, в подальшому це негативно позначиться на розмірі пенсії.

По-третє, у разі вимушеного безробіття цей період роботи не буде зараховано до страхового стажу, що суттєво вплине на розмір допомоги по безробіттю.

Також їм не варто розраховувати на оплату лікарняного листа у разі хвороби, будь-які гарантії для отримання страхових виплат при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні.

Окрім того, що дуже важливо, у трудовому договорі фіксується розмір заробітної плати, що є гарантією її виплати за відпрацьований час. Тому його відсутність може взагалі позбавити працівника зароблених у роботодавця коштів.

Іншими словами, заручниками ситуації, яка склалася з «тіньовими» схемами виплати заробітної плати, залишаються самі працівники і суспільство в цілому. Крім того значні втрати несуть Пенсійний фонд, інші страхові фонди, місцеві бюджети. А це, в свою чергу, відображається на якості життя й громадян.

Станіслав Левкович, директор Коропської районної філії
Чернігівського ОЦЗ

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)