Кіптівська та Малодівицька громади стали учасниками програми «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад»

Дата: 22.10.2018 16:56

У вересні CANactions School of Urban Studies, експериментальна незалежна освітня інституція, яка займається дослідженнями та розробкою концепцій та визначенням конкретних дій для розвитку міст України, оголосила конкурсний відбір серед об'єднаних територіальних громад на участь у програмі «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад».

За результатами конкурсного відбору 30 громад та 30 фахівців стали учасниками проекту. Серед них дві команди з Чернігівщини -  Кіптівської об'єднаної громади та Малодівицької об'єднаної громади - стали учасниками програми та протягом 11 місяців навчатимуться просторовому плануванню та спільно із фахівцями CANactions School of Urban Studies напрацьовуватимуть сценарії розвитку поселень та територій ОТГ.

Консультації по заповненню заявок кандидатам на участь у Програмі надавала Людмила Чабак, радник з децентралізації Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

«Навчитися просторовому плануванню - це дуже важливо для громад Чернігівщини. Тим більше, що через брак фахівців громади часто не в змозі робити якісні зміни та впроваджувати інноваційні проекти. Участь в проекті - це можливість отримати додаткову спеціалізацію, нові знання та отримати реальний сценарій розвитку громади», - зазначила Людмила Чабак.

Організатори навчальної програми з просторового планування зазначають, що нестача компетентного просторового планування на місцях доповнюється непевністю середовища, у якому здійснюється реформа децентралізації – соціо-культурної, економічної, екологічної та просторової специфіки глибинних територій України. За дисперсної системи розселення малі міські та сільські поселення – з їх історичними, соціальними та культурними кодами – залишаються знехтуваною «провінцією», але водночас саме ці території зберігають потенціал стати призмою, через яку можна побачити альтернативні сценарії розвитку майбутнього всієї країни.

Повний список учасників:

10 міських ОТГ:

Барська міська громада (Вінницька область);

Апостолівська міська громада (Дніпропетровська);

Лиманська міська громада (Донецька);

Гуляйпільська міська громада (Запорізька);

Ржищівська міська громада (Київська);

Судововишнянська міська громада (Львівська);

Тростянецька міська громада (Сумська);

Полонська міська громада (Хмельницька);

Тальнівська міська громада(Черкаська);

Сторожинецька міська громада (Чернівецька).

9 селищних ОТГ:

Шацька селищна громада (Волинська область);

Межівська (Дніпропетровська);

Любарська селищна громада (Житомирська);

Комиш-Зорянська селищна громада (Запорізька);

Делятинська селищна громада (Івано-Франківська);

Новопсковська селищна громада (Луганська);

Підволочиська селищна громада (Тернопільська);

Високопільська селищна громада (Херсонська);

Малодівицька селищна громада (Чернігівська).

11 сільських ОТГ:

Якушинецька сільська громада (Вінницька область);

Дубівська сільська громада (Волинська);

Девладівська сільська громада (Дніпропетровська);

Тетерівська сільська громада (Житомирська);

Великобілозерська сільська громада (Запорізька);

Фурсівська сільська громада (Київська);

Щербанівська сільська громада (Полтавська);

Мирогощанська сільська громада (Рівненська);

Золочівська сільська громада (Харківська);

Матусівська сільська громада (Черкаська);

Кіптівська сільська громада (Чернігівська).

Участь у програмі є безкоштовною завдяки підтримці партнерів – програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування