Децентралізація: розвиток територій після об’єднання

Дата: 09.08.2018 09:31

8 серпня у читальному залі Коропської центральної районної бібліотеки відбувся захід у форматі «Світове кафе» на тему «Позитивні зміни населених пунктів після створення громади». Провів зібрання Андрій Белан – головний спеціаліст відділу економіки, муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Коропської селищної ради.

В Україні проходять реформи з децентралізації. Громади отримують більше повноважень та нові можливості.

Про переваги та позитивні зміни населених пунктів після створення громад наголошували гості заходу: Микола Силенко - консультант з бюджетних питань Асоціації міст України, Вероніка Рибак - консультант з питань комунікацій АМУ та Любов Квасюк - координатор проекту IREX.

Зокрема Микола Федосійович акцентував увагу на потребі реалізації можливих способів збільшення власних доходів до місцевого бюджету.

- Дотація з державного бюджету – це добре, але не сподівайтеся, що вона буде постійно стабільна, - проговорив консультант з бюджетних питань АМУ.

Жваву дискусію у присутніх викликало обговорення питання громадського бюджету участі, адже - це частина місцевого бюджету, з якої обов’язково фінансуються проекти та пропозиції, подані безпосередньо громадянами.

Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX / Україна за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).

За інформацією Коропської центральної районної бібліотеки