Із рибальськими байками, цікавими розповідями та смачною ухою відзначили свято рибалок у Коропі

Дата: 06.07.2018 17:22

Фото без опису    Сьогоднішній тематичний захід, який вперше підготували та цікаво провели працівники  регіонального історико-археологічного музею,  припав до душі його дорослим і юним гостям.

День рибалки, що відзначають другої неділі липня, багато жителів Коропського краю вважають власним «професійним» святом. Для нашої місцевості рибальство – далеко не просто промисел і заняття, аби згаяти час. Це своєрідний спосіб життя і справа, відданість і вправність до якої передається із покоління до покоління. Та навіть у назвах наших населених пунктів (селища Короп, сіл Риботин і Шабалинів) – закладена очевидна «рибна тема».

Рибалили на Коропщині з давніх-давен. Про історію зародження і розвитку цієї справи у нашому краю і в Україні, а також про розвиток знарядь для риболовлі розповіла відвідувачам в.о. директора регіонального історико-археологічного музею Тамара Гриценко. До речі, захід зібрав і юних, і дорослих любителів риболовлі, жителів і гостей Коропа, які цікавляться культурно-мистецьким життям селища.

Для молодших працівники музею підготували завдання – знайти серед експозиції все те, що стосується рибальства. З цим «квестом» діти, звичайно, впоралися.

Звучали цікаві факти про риболовлю, пісні, бувальщини і байки, на мультимедійній дошці продемонстрували відеоролики із життя рибалок.

Після завершення своєрідної «теоретичної» частини гості вирушили до музею Миколи Кибальчича. На його території в затишному затінку невтомні любителі риболовлі й туризму Григорій Касьяненко (науковий співробітник музею) разом із братом Олександром приготували справжню уху. Поділившись рецептом, вони пригостили всіх гарячою стравою.

А смачним доповненням став запашний липовий чай, який закип’ятили тут же на вогнищі.

Сьогоднішнє рибальське свято видалося успішним. Є сподівання, що його щорічне проведення стане традицією.

Відвідувачів захопила фотовиставка про життя місцевих рибалок

А напередодні свята щиро вітаємо всіх рибалок! Гарного кльову, вражаючого улову і чудової компанії на риболовлі!

Відділ інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю