У роковини перепоховання Кобзаря
Пам’ятної днини, у річницю перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева, у Коропі вшанували світоча українського народу.
Як відомо, земний шлях видатного українця Тараса Шевченка завершився на 47-му році у Санкт-Петербурзі, де його на Смоленському кладовищі спочатку і поховали. Однак і друзі Тараса Григоровича, і шанувальники його творчості знали про те, що він бажав бути похованим саме на рідній землі. «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій...», − написав свого часу Тарас Шевченко у знаменитому «Заповіті», рядки якого відомі кожному. Тому вони і доклали зусиль, аби відбулося перепоховання видатного сина народу України згідно його волі.
Пройшла церемонія перепоховання 22 травня 1861 року. Тепер цього травневого дня за традицією усі, хто цінують великого Кобзаря, вшановують його пам’ять і читають його твори.
Сьогодні, у день 157-ї річниці перепоховання Кобзаря на Чернечій горі, яку називають Тарасовою, коропчани зібралися біля пам’ятника Т.Г.Шевченку. Участь у церемонії вшанування взяло керівництво селищної ради і працівники її виконавчого апарату, дирекція та вчителі Коропської школи, яка носить ім’я Тараса Шевченка.
Про значення перепоховання великого генія і духовного пророка української нації на рідній землі розповіла вчитель української мови та літератури Надія Кучук.
Наприкінці заходу присутні поклали квіти до підніжжя монумента.
Відділ інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю виконавчого апарату Коропської селищної ради