Яскраві барви свята вишиванки

Дата: 17.05.2018 14:36

Фото без описуТретього травневого четверга в Україні відзначають День вишиванки: з нагоди свята організовують тематичні заходи і, звичайно ж, одягають вбрання із вишитими орнаментами. Сьогодні чимало коропчан залюбки долучилися до цієї традиції.

У цей день взялися до популяризації українського «строю» і працівники селищної ради.

У вишиті сорочки та сукні вбралися працівники багатьох установ і організацій. Ось як яскраво було сьогодні у Центрі дитячої та юнацької творчості.

Святково було і в територіальному центрі соціального обслуговування та центральній районній бібліотеці.

Багато хто красувався у вишиванках ручної роботи. Наприклад, своє святкове вбрання адміністратор відділу – центр надання адміністративних послуг Коропської селищної ради Ірина Кисла вишила сама.

А святкову сорочку керівнику відділу освіти селищної ради Олегу Курбанову вишила дружина.

Шану до української вишиванки продемонстрували і представники молодого покоління. У холі Коропської ЗОШ імені Т.Г. Шевченка сьогодні організували традиційну виставку вишитих робіт.

Вишиванка здавна вважалася символом краси і міцного здоров’я, оберегом від усього лихого й поганого. Її називають також і уособленням так званого «українського коду».

Історія вишивки на території України сягає тисячоліть. Щоправда, День вишиванки третього травневого четверга почали відзначати не так давно – 2006 року. Це свято не має жодного політичного підґрунтя, воно покликане популяризувати українську культуру і традиції.

До того ж, будь-яка вишиванка: біла чи чорна, вишита вручну чи верстатом, із соняхами чи маками обов’язково додає своєму власнику привабливості й гарного святкового настрою. Тому не цурайтеся одягати це яскраве вбрання частіше, і згадуйте про одяг із вишивкою не тільки в тематичне свято.

Відділ інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю виконавчого апарату Коропської селищної ради