«ЧЕРЕШЕНСЬКЕ БРАТСТВО» - ПЕРЕМОЖЦІ ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

Дата: 04.05.2018 19:32

Фото без описуСьогодні на базі Атюшівської школи відбувся фінал І етапу всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри. За перемогу в ній протягом двох днів змагалися команди юнаків та дівчат із навчальних закладів об’єднаної громади.

Слово «джура» стосується зброярів козацької старшини. Задля військово-спортивного та національно-патріотичного виховання української молоді на основі козацьких традицій і проводиться із 2012 року в Україні ця гра. Уже втретє вона відбулася і на Коропщині.

У змаганнях із козацького гарту випробовували свої вміння, навички та знання команди-рої Коропської ОТГ. Своїх найкращих джур представили Коропська (рій «Хортиця), Рождественська («Патріот»), Риботинська («Мамай»), Нехаївська («Козацький гарт»), Карильська («Повстанці»), Оболонська («Деснянці»), Шабалинівська («Гайдамаки»), Лукнівська («Дзвін») і Черешенська спеціалізована школа-інтернат (рій «Черешенське братство»). Честь господарів – Атюшівської школи – відстоював рій «Голомозі гайдамаки».

До змагань кожна із команд та їхні старші наставники підійшли відповідально і серйозно: продумали ройовий клич-девіз, виготовили прапора, приготували однострій, облаштували місце для проживання («рої» розташувалися у мальовничому місці на шкільному стадіоні). У кожній команді був свій ватажок – «ройовий» (цікавим є те, що в атюшівських та черешенських джур цю роль виконали дівчата).

Юні джури змагались у різних конкурсах і продемонстрували добру підготовку, злагоджені командні дії й індивідуальні вміння в інтелектуальних, спортивно-туристичних змаганнях та на «вогневому рубежі». Зокрема, дівчата і юнаки змагалися у перетягуванні линви, штовханні гирі, взяли участь у інтелектуальній вікторині «Відун». А ще − демонстрували вміння надавати першу медичну допомогу та представили творчо-мистецькі звіти у конкурсі «Ватра у колі друзів».

Виконання усіх завдань оцінювала суддівська комісія. Згідно поставлених балів і визначили переможця.

Перше місце у змаганнях здобув рій «Черешенське братство» Черешенської спеціалізованої школи-інтернату. «Срібна» нагорода дісталася рою «Деснянці» Оболонської ЗОШ. Третє місце зайняв рій «Дзвін» Лукнівської ЗОШ.

Окремо визначили переможців та призерів кожного конкурсу:

«Впоряд»
1 місце – «Голомозі гайдамаки» (Атюшівська ЗОШ)
2 місце –  «Дзвін» (Лукнівська ЗОШ)
3 місце – «Черешенське братство» (Черешенська спеціалізована школа-інтернат)

«Стрільба»

1 місце – «Козацький гарт» (Нехаївська ЗОШ)
2 місце – «Дзвін» (Лукнівська ЗОШ)
3 місце – «Деснянці» (Оболонська ЗОШ)

«Туристсько-спортивна смуга перешкод»
1 місце – «Повстанці» (Карильська ЗОШ)
2 місце – «Дзвін» (Лукнівська ЗОШ)
3 місце – «Мамай» (Риботинський НВК)

«Перетягування линви»
1 місце – «Гайдамаки» (Шабалинівська ЗОШ)
2 місце – «Деснянці» (Оболонська ЗОШ)
3 місце – «Черешенське братство» (Черешенська спеціалізована школа-інтернат)

«Штовхання гирі»
1 місце – «Повстанці» (Карильська ЗОШ)
2 місце – «Черешенське братство» (Черешенська спеціалізована школа-інтернат)
3 місце – «Деснянці» (Оболонська ЗОШ)

«Відун»
1 місце – «Хортиця» (Коропська ЗОШ)
2 місце – «Черешенське братство» (Черешенська спеціалізована школа-інтернат)
3 місце – «Гайдамаки» (Шабалинівська ЗОШ)

«Рятівник»
1 місце – «Дзвін» (Лукнівська ЗОШ)
2 місце – «Козацький гарт» (Нехаївська ЗОШ)
3 місце – «Голомозі гайдамаки» (Атюшівська ЗОШ)

«Таборування»
1 місце – «Голомозі гайдамаки» (Атюшівська ЗОШ)

«Ватра у колі друзів»
1 місце – «Голомозі гайдамаки» (Атюшівська ЗОШ)
номінація «Лідер глядацьких симпатій» − «Хортиця» (Коропська ЗОШ)

Також дипломами відділу освіти були нагороджені учні за особисту першість в окремих видах змагань: Анна Гуненко із Нехаївської ЗОШ (конкурс «Стрільба») і Борис Чайка із Карильської ЗОШ («Штовхання гирі»).

Грамоти й дипломи переможцям вручила начальник відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту селищної ради Оксана Нестеренко.

Принагідно вона нагородила кубком представника команди легкоатлетів Коропської школи, що здобула першість у спартакіаді Коропщини, яка відбулися нещодавно.

Відділ інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю виконавчого апарату Коропської селищної ради