Гранти на розвиток самозайнятості та підприємництва для ВПО, учасників АТО та їх сімей, місцевих мешканців
Громадська організація «Асоціація демократичного розвитку» в якості виконавчого партнера розпочинає реалізацію Проекту МОМ "Зміцнення самозабезпечення внутрішньо переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні» , який здійснюється за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW.
В цілому Проект має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків конфлікту.
Громадська організація починає попередній відбір учасників на участь у проекті у Чернігівській області за напрямками: самозайнятість та мікропідприємництво.
Запрошуються:
- Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей та Криму, що проживають в Чернігівській області.
В тому числі: особи, які брали участь у тренінгах із професійного навчання, або які отримали грант на професійне навчання від МОМ або будь-якої іншої організації, та які використовують набуті під час професійного навчання знання.
- Місцеві мешканці з Чернігівської області.
Перевага надається багатодітним матерям/батькам, одиноким жінкам з дітьми, вдовам, представникам етнічних меншин, жертвам домашнього насильства та інших видів гендерного насильства, ветеранам АТО та особам з інвалідністю.
- Віком від 18 до 60 років, які:
- «САМОЗАЙНЯТІСТЬ» вже розпочали або хочуть в перспективі започаткувати власну справу. Перевага надається в першу чергу особам без постійного місця працевлаштування;
- «МІКРОПІДПРИЄМНИЦТВО» вже мають досвід підприємницької діяльності, активний бізнес, наявне свідоцтво ФОП, ПП чи ТзОВ (одноосібним власником якого є заявник) з реєстрацією до 31 грудня 2016 року. Грант надається на розширення наявного бізнесу.
У межах проекту заплановано:
Етап І. Дводенний тренінг*
Самозайнятість |
Мікропідприємництво |
План тренінгу:
|
План тренінгу:
|
Вимоги до учасника: Вже розпочав або хоче стартувати власний бізнес. Перевага надається в першу чергу особам без постійного місця працевлаштування |
Вимоги до учасника: Має досвід підприємницької діяльності, активний бізнес, наявне свідоцтво ФОП, ПП чи ТзОВ (одноосібним власником якого є заявник) з реєстрацією до 31 грудня 2016 року. Грант надається на розширення наявного бізнесу |
Етап ІІ. Приватні консультації
Для кожного учасника проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану.
Етап ІІІ. Захист бізнес-планів
Учасник зробить коротку презентацію бізнес-плану перед комісією МОМ. Рішення про виділення гранту буде ухвалено залежно від результатів захисту.
Етап ІV. Надання грантів
Для учасників, які успішно захистили бізнес-плани, буде виділено грант на започаткування або розширення власної справи.
Кращі бізнес-плани отримають грантову підтримку, яка полягатиме:
- для самозайнятих: обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощо еквівалентом – до 650 євро;
- для підприємців (мікропідприємництво) на розвиток підприємництва: обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощо еквівалентом – до 2500 євро.
Грант не фінансує:
- Оренду приміщення чи обладнання;
- Купівлю вживаного обладнання чи транспортних засобів;
- Послуги (юридичні, зі створення реклами, інтернет-сайтів тощо);
- Купівлю тварин чи саджанців.
Детальніше про умови та етапи проекту за посиланням.
Не допускається участь:
- Якщо заявник чи член його/її домогосподарства раніше отримував грант на самозайнятість чи підприємництво від МОМ чи інших організацій;
- Якщо заявник раніше брав участь у тренінгах МОМ із самозайнятості чи мікропідприємництва, але грант не отримав;
- Якщо заявник має друзів чи родичів в МОМ чи в ГО «Асоціація демократичного розвитку».
Дозволяється участь осіб, які брали участь у тренінгах з професійного орієнтування або отримали грант на професійне навчання (від МОМ чи від інших організацій) принаймні 12 місяців перед участю у даному проекті.
Дозволяється участь учасників, які отримували гранти на самозайнятість чи мікропідприємництво щонайменше за 12 місяців до участі у цьому проекті, за умов співфінансування (від 10 до 30% від вартості запитуваного обладнання в залежності від кількості найманих працівників).
Як взяти участь?
Консультації із участі в навчанні і попередній запис учасників та учасниць проводиться за телефонами:
(050) 374-10- 14, (067) 416-51- 31 (Анна) або (097) 606-70- 96 (Тетяна) (з 9:00 до 18:00)
та електронною адресою: demokrat_rozvitok@ukr.net та project_adr@ukr.net