Сила пам’яті українського народу про Голодомор - є могутнім запобіжником повторенню подібного злочину!

Дата: 24.11.2017 14:40

Фото без описуПам'ять - нескінченна книга, в якій записано все - і життя людини, і життя країни. І  через 84 роки, жахливо ступати болючими стежками страшної трагедії, що розігралась на благословенній землі квітучого українського краю. Трагічна пам'ять про голодомор - то як чорний, незглибимий колодязь, у який  мусимо подивитися,  аби не повторилося найстрашніше за всю історію України - штучне, насильницьке винищення людей.

Сьогодні в селищі Короп біля  символічного хреста, встановленого в пам'ять про померлих від голоду,  відбулися поминальні заходи, присвячені 84-й річниці геноциду 1932-1933 років та голодоморам 1921-1922, 1946-1947 років в Україні.

У заході взяли участь представники влади, підприємств, організацій, установ, громадськість району.

Науковий співробітник Коропського  регіонального історико-археологічного музею Григорій Касьяненко  у своєму виступі торкнувся історичних аспектів тих жахливих подій, які відбувались під час страшного геноциду над українцями, зокрема розповів, як у  1932-1933 роках радянська влада намагалася придушити український національно-визвольний рух і фізично знищити селян. Масовий голод організували штучно. Науково встановлені втрати від нього становлять щонайменше 7 мільйонів людей. Під час Голодомору померли 16 відсотків сільського населення та 4 відсотки - міського. Втрати були на 34 відсотках території .

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять безневинно заморених голодом людей, поклали квіти та колоски пшениці до пам’ятного знаку.

В Свято-Успенському храмі селища Короп відбулася громадянська панахида, яку провели місцеві священнослужителі.

Відділ інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю виконавчого апарату Коропської селищної ради