Сімейний патронат - шлях, який попереджає потрапляння дитини в інтернатні заклади

Дата: 10.08.2017 14:30

Запровадження сімейного патронату в Україні було розпочато Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році в рамках соціального експерименту.

Тоді спільно з органами місцевого самоврядування в м. Бровари Київської області було створено першу в Україні патронатну сім’ю.

Метою функціонування такої сім"Ї було негайне забезпечення права дитини, що опинилась у складних життєвих обставинах, на сімейне виховання на час подолання кризи або її підготовки до постійного влаштування в інші сімейні форми.

Це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини – сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування та визначення форми її влаштування. Суть послуги «Сімейного патронату» полягає в комплексному підході, професійності та узгодженості дій спеціалістів під час ведення випадку дитини та її сім’ї, а саме: патронатного вихователя, який доглядає за дитиною в умовах своєї сім’ї, та фахівця із соціальної роботи, який здійснює супровід сім’ї дитини , допомагає батькам дитини подолати складні життєві обставини, а у разі потреби сприяє залученню спеціалістів (психолог, юрист, психотерапевт, логопед, тощо), отриманню необхідних соціальних виплат, послуг, чи замовляє їх у районних, обласних спеціалістів.

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від її потреб та обставин, що спричинили складні життєві обставини, і орієнтовно становить від 1 до 6 місяців. Патронат надасть змогу бездоглядній дитині відчути безпеку, піклування і виховання в умовах сімейного середовища, підтримане спілкування з рідними і навчання у місцеві школі.

Функції патронатних вихователів можуть виконувати повнолітні особи, які:

• є громадянами України, мають вищу освіту соціально-гуманітарного спрямування;

• мають позитивний досвід виховання дітей в сім’ї;

• пройшли спеціалізовані курси професійної підготовки за спеціалізованою програмою патронатних вихователів;

• відсутні протипоказання бути патронатними вихователями зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України;

Які основні завдання патронатних вихователів?

• забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

• соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

• створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;

• підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

За надання своїх послуг патронатні вихователі отримують заробітну плату, та кошти на утримання дітей, відповідно до їх віку та кількості. Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.

За детальною інформацією щодо створення патронатної сім’ї просимо звертатись до відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту Коропської селищної ради, тел. 2-76-94

За інформацією відділу сім’ї, дітей, молоді та спорту
Коропської селищної ради