Заступник Міністра приїздив до нас… на розвідку

Дата: 07.03.2017 13:09

Минулої суботи на Коропщині побував  заступник Міністра  охорони здоров’я України О.В. Лінчевський. Відвідати  провінційний район його спонукало звернення  депутатів районної ради, в якому йдеться про  необхідність збереження профілю  Коропської районної лікарні, яке заступнику Міністра передав селищний голова Віктор Журавель і запросив  відвідати нашу громаду.

Реформування  медичної галузі в Україні проходить дуже складно, а для  нас, Коропщини, дуже боляче і тривожно.  Одним із ключових  пунктів медичної реформи є створення госпітальних округів. Навколо цього питання довго варилася вода з приводу і кількості округів  на Чернігівщині, і  з приводу того, де саме вони будуть розміщені. І хоча наш район хотів і  районна влада робила певні кроки, аби госпітальний округ був у Мені, бо вона і ближче, аніж Корюківка, і транспортне сполучення до Мени налагоджене, але… Нашу думку  і вагомі аргументи  на верхах не почули. Наразі маємо  проект  розпорядження Кабміну, в якому прописано, що на Чернігівщині буде чотири госпітальні округи із центрами у  Чернігові,  Ніжині, Прилуках і Корюківці,  до складу якої, вочевидь,  будемо входити і ми.

Є  ще одне вкрай життєво важливе для нас  питання, яке медична реформа винесла на порядок денний, -  це  збереження  профілю  Коропської центральної  районної  лікарні. Адже неодноразово звучало, що райлікарні, які  поза центрами округів, будуть планового лікування, які не передбачають   надання екстреної  і ургентної допомоги,  а значить,  без хірургії і реанімації.

Останньої сесії, що відбулася 28 лютого,  депутати районної ради прийняли звернення до керівництва держави та області про необхідність збереження профілю нашої лікарні. Наступного дня  у Чернігові відбулася нарада з питань реформування медицини,  на якій був присутнім і  Коропський  селищний голова  В.І.Журавель. Він і передав цей документ заступнику Міністра  охорони здоров’я України.  А вже через пару днів, у п’ятницю під вечір, отримав дзвінок із Києва: «Завтра чекайте у гості заступника Міністра».

Поважного гостя  при в’їзді у містечко зустрічали заступник райради В.М.Дворецький, в.о.голови РДА В.П.Саволєй та селищний голова В.І.Журавель. Приємно здивувало інше: швидке реагування заступника Міністра на отримане звернення від наших районних депутатів: у середу документ передали, а через два дні О.В.Лінчевський був у Коропі.

Завдання заступника міністра вивчати життєдіяльність  медичного закладу, то наша мета - переконати   міністерського гостя у тому, що районна лікарня для Коропщини – це життєво важливий  об’єкт: якщо її у нас не буде, у тому вигляді, як я, - наш народ приречений. І  представники влади для  переконання пустили у хід  усі вагомі аргументи. Дістали карту  області: показали, де знаходиться Коропщина,  і де та Корюківка,   аж за 90 км від нас,  а якщо  треба добиратися  із далекого села, то   мусиш подолати  цілих 130 кілометрів. І це за відсутності транспортного сполучення.  Тож  про яку доступність медичних послуг і оперативність можна говорити, коли до госпітального округу треба їхати дві години, а то і більше? До того ж щільність населення на Коропщині  одна із найнижчих в області. Інший  важливий момент: чи кожен із пенсіонерів, яких у  районі до 50 відсотків,  маючи мізерну пенсію, буде їхати аж тридев’ять земель до лікаря в Корюківку. Словом, аргументів на користь збереження  профілю лікарні озвучено було багато.

Те, що нашу лікарню закривати не будуть, це факт, а ось якою вона буде у найближчій перспективі,  наразі  ще невідомо.

Міністерство цікавить тільки якість надання медичної допомоги.

Так, колесо  медичної реформи закрутилося, куди воно закотиться, час покаже, аби тільки не було гірше. Хочеться в це вірити. Та є, відверто кажучи, побоювання, що складуться такі обставини і умови, що заведуть лікарню у глухий кут. Самотужки ж, громадою, лікарню ми навряд чи  витягнемо, як би того не хотіли…

За інформацією редакції «Нові горизонти»