Перші кроки проектної діяльності громади

Дата: 05.05.2017 13:02

Фото без опису5 травня у малому залі районної ради голова селищної ради Віктор Журавель провів  засідання «круглого столу» стосовно створення малого та середнього підприємництва на території громади.

Ініціатором даного заходу виступив Валерій Кокоть – представник громадської організації «СВ-Платформа», що неодноразово реалізовувала проекти на Коропщині. В роботі засідання взяв участь голова районної ради Михайло Мазуренко.

Розпочали з обговорення щодо наявних ресурсів економічного розвитку на території Коропської громади, їх доцільне використання. А далі кожен учасник «круглого столу» у формі представлення розповів про свою діяльність.

Приватний підприємець Юрій Кучеров розповів щодо досягнень у розвитку зеленого туризму, спуску на плотах по річці Десна. У майбутній перспективі – створення центру зеленого туризму та народної медицини.

Приватний підприємець Євген Клімов проінформував стосовно сфери по наданню послуг.

Про розвиток органічної промисловості та можливістю пов’язати даний процес з розвитком туристичної галузі на Коропщині поділилися директор ФСГ «Золотий пармен» Микола Мисник та директор ФАП «Тарасівка» Світлана Карацюба.

Науковий співробітник меморіального  музею  Миколи Кибальчича – відділу Коропського регіонального історико-археологічного музею – Григорій Касьяненко та директор Коропського регіонального історико-археологічного музею Олександр Губський розповіли стосовно організації екскурсійних турів та можливості їх розширення.

Щодо проблем підприємства та подальшого їх вирішення інформував Віктор Мальцев – директор СЛП «Агролісгосп».

Розширення культурницьких послуг, роль культури у відпочинку населення – тема виступу Людмили Самойловської – начальника відділу культури та туризму Коропської селищної ради.

Ніна Симоненко, директор Мезинського національно-природного парку, поділилася своїми баченнями стосовно напрямків діяльності природного парку та Мезинського археологічного науково-дослідного музею ім. В. Є. Куриленка.

Головний спеціаліст сектору муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Коропської селищної ради Андрій Белан інформував про напрямки роботи стосовно даної посади, наголосив, що основною проблемою населення є нерозуміння поняття «грант» та доцільність реалізації проектів.

Валентина Смаль, доктор географічних наук, професор кафедри географії Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя, спеціаліст з розвитку соціального підприємництва, у своєму виступі акцентувала увагу на пошук унікальності, конкурентних переваг у громаді, креативних шляхів економічного розвитку.

Про унікальність Коропської землі, наявність лісових, водних ресурсів, мальовничих краєвидів та їх використання для отримання прибутку, про необхідність рекламного ресурсу розповіла Ольга Барановська – кандидат географічних наук, доцент кафедри географії Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя.

Доктор географічних наук, професор, завідуючий кафедрою географії Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя Микола Барановський зосередив увагу на завданнях збереження сільських територій, пошуку зовнішніх ринків збуту сільськогосподарської продукції, впровадження кластерного виробництва аграрної продукції, доцільності поєднання створених центрів зеленого туризму з аграрними секторами.

Голова районної ради Михайло Мазуренко проінформував щодо всілякої допомоги зі сторони районної влади.

Підбив підсумки Валерій Кокоть. Представник громадської організації «СВ-Платформа» наголосив на актуальність зібрання «круглого столу»,  зупинився на основних важелях: органічна сільськогосподарська продукція, зелений туризм, запровадження креативної економіки.

Валерій Олексійович детально розповів щодо перших кроків стосовно грантів на розвиток місцевого самоврядування від Європейської комісії. Адже  саме зараз оголошено конкурс проектів «Mayors for Economic Growth Pioneer Projects» («Мери за економічне зростання»). Загальна мета конкурсу полягає в зростанні спроможності органів місцевого самоврядування як фасилітаторів економічного зростання регіонів.

Одноголосно було прийнято рішення щодо створення консорціуму, до складу якого увійшли учасники «круглого столу». Наступний етап – написання концепції стосовно розвитку громади щодо малого і середнього підприємництва.

Відділ інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю виконавчого апарату Коропської селищної ради