Тематична екскурсія «Дитинство «зоряного мрійника» в меморіальному музеї М.І. Кибальчича

Дата: 01.06.2017 10:20

Фото без опису1 червня - День захисту дітей. Це свято, що має міжнародний характер і відзначається в багатьох країнах.

Свято, присвячене Дню захисту дітей, виникло досить давно. Його історія сягає корінням в 1925 рік, коли вперше в Женеві було прийнято відзначати цей день. Пізніше, коли була закінчена Друга світова війна, на жіночому конгресі в Парижі в 1949 році жінки всього світу поклялися охороняти мир на благо дітей. Через рік в 1950 це свято відбулося.

Міжнародний День захисту дітей широко відзначається і в Україні. Це не дивно, адже до дітей в будь-якій країні відношення однакове — як до майбутнього людей і держави.

Напередодні дитячого свята  в меморіальному  музеї М.І. Кибальчича була проведена тематична екскурсія  «Дитинство «зоряного мрійника».  Саме під час розповіді наукового співробітника Касьяненка Григорія Володимировича відвідувачі дізналися багато цікавого про нашого видатного земляка.  А саме, що  Микола був останньою, шостою, дитиною в родині Кибальчичів. Розумний, добрий, чуйний, він навіть у дитинстві вирізнявся з-поміж ровесників. Початкову освіту отримав удома. Вчила його переважно мама, яка, на жаль, рано померла від туберкульозу легенів. Після її смерті Микола виховувався в діда, батька матері - Максима Петровича Іваницького в селі Мізині.

Микола був прекрасним учнем. Окрім навчання, хлопчик дуже захоплювався піротехнікою: самостійно виготовляв хлопавки, фейєрверки. У колі друзів його так і називали - Коля-піротехнік. Він запускав і ракети і вже тоді мріяв про справжні космічні польоти.

За інформацією  Коропського регіонального  історико-археологічного музею