Відкриття меморіальної дошки Михайлу Куриленку

Дата: 16.11.2017 09:40

Фото без опису15 листопада в селищі Короп біля районного центру дитячої та юнацької творчості відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки нашому земляку, політичному і громадському діячу часів Української революції 1917-1921 років Куриленку Михайлу Прокоповичу.

Ініціаторами даного заходу виступили:

• начальник відділу взаємодії з національними спільнотами України та закордонними українцями Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Володимир Ходаківський;
  • радник міністра інформаційної політики України Дмитро Ткаченко;
  • виконувач обов’язків голови Громадської Ради при Міністерстві культури України, голова комісії з міжнаціональних відносин ГР при МКУ Салмат Садаєв;
  • директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко;
  • представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко;
  • кандидат історичних наук, найковий співробітник Інституту українознавства, координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа» Андрій Іванець;
  • співробітник телеканалу Еспресо ТБ Ольга Лень;
  • голова районного об’єднання краєзнавців Слов’янського району Донецької обл. Тетяна Лисак;
  • голова ГО «Культурно-освітня фундація Лібера Лібераті» м. Краматорськ Донецької обл. Максим Потапчук;
  • голова правління ГО «Українська ініціатива» у м. Київ Юрій Косенко та інші представники громадської організації Тетяна Ястремська, Ольга Тимчишин, Віктор Власко, Олена Василенко та Надія Прочай.

Участь у відкритті меморіальної дошки Михайлу Куриленку також взяли представники об’єднаної територіальної громади, районної влади, громадських організацій, засобів масової інформації, працівники організацій та установ Коропа, школярі, громадськість.

Право урочисто зняти полотно з меморіальної дошки М.П. Куриленку було надане кращим учням Коропської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка Анастасії Клименко та Віталію Смоловику.

Покладанням квітів учасники заходу вшанували пам’ять борців за незалежність України.

Далі урочистості продовжились у районному будинку культури  тематичним заходом «Михайло Куриленко: життєвий шлях борця за незалежність України».

Відкрив історично-просвітницьку зустріч заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Василь Кравченко.

«Пам’ять про наших видатних земляків становить головне багатство нашої душі. Кожна людина неповторна у своїй індивідуальності, кожний залишає свій слід у житті, пам’ять про свої справи, думки, життєві устремління», - наголосив у своєму виступі Василь Андрійович.

Багато було сказано про життєвий і творчий шлях борця за незалежність України Михайла Куриленка почесними гостями – ініціаторами заходу.

А на завершення зібрання відбулася концертна програма патріотичної тематики.

Відділ інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю виконавчого апарату Коропської селищної ради