Вчинення злочинів неповнолітніми
Проблема злочинності неповнолітніх завжди актуальна для суспільства, адже від того, як вона вирішується, залежить не лише стан і тенденції злочинності у майбутньому, а й моральний клімат у суспільстві в цілому.
Якщо раніше підліткова злочинність була вуличною, то тепер неповнолітні скоюють злочини в чужих приміщеннях, у транспорті, за місцем навчання. Щоправда, абсолютна більшість злочинів, скоєних неповнолітніми - це крадіжки, хуліганство, злочини пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів, нанесення тілесних ушкоджень.
Причиною підліткової злочинності найчастіше є неналежний догляд за дітьми батьків або їхня відсутність. Загальне зниження рівня життя, неблагополуччя сімей, які з втратою прибутку втрачають і моральні цінності, відсутність нормальних побутових умов — все це призводить до того, що діти, прагнучи жити так, як усі, намагаються досягти цього шляхом крадіжок та інших злочинів. Крім того, згубний вплив на неповнолітніх справляє телебачення, що пропагує насильство і життя заради власного задоволення.
Більшість дітей-правопорушників — вихідці з неблагополучних сімей, діти, які формально позбавлені батьківського піклування, виховуються в інтернатних закладах, де стосунки між дітьми дуже конфліктні, а середовище загалом — вкрай несприятливе.
Часто підлітки ідуть на злочин, бо впевнені у своїй безкарності. Якщо ж пояснити, які покарання на них чекають: злочинів стане значно менше. Кримінальна відповідальність осіб даної категорії настає з 16 років, але за особливо тяжкі злочини – з 14. Найжорсткіше покарання – позбавлення волі. У легших випадках: збитки, завдані дітьми, відшкодовують батьки.
Так, на території Коропського району протягом 2017 року злочини неповнолітніми не вчинялись. Останній злочин який вчинений неповнолітнім зареєстровано у 2015 році. Винну особу притягнуто до кримінальної відповідальності та призначено покарання у виді 80 годин громадських робіт.
За інформацією Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури