Додаткові умови проведення змагань «Туристська зустріч»

Дата: 08.08.2017 08:58

Фото без описуНа зльоті будуть проведені такі залікові змагання:

- ТПТ «Смуга перешкод» (командна, зв’язки, особисті)

Конкурсна програма

- «В’язання вузлів»

- «Спецзавдання» (закритий конкурс)

- «Туристський побут»

- «Нічне орієнтування»

Конкурс «Туристський побут»

Не менше двох разів, у будь-який час, суддівська бригада  здійснює перевірку таборів.

Переможці конкурсу визначаються  за найменшою сумою штрафних балів, отриманих за всі дні зльоту.

Штрафні бали надаються за:

Ι. Порушення правил поведінки:

1. порушення природоохоронних вимог – 10 балів;
  2. невиконання розпоряджень по табору - 10 балів;
  3. порушення етичних норм поведінки - 10 балів.

ΙΙ. Антисанітарний стан табору:

1. безлад у наметах і таборі, сміття у не відведених для цього на території місцях - 10 балів;
  2. порушення санітарно-гігієнічних норм - 10 балів;

ΙΙΙ. Антисанітарний стан кухні:

1. антисанітарний стан кухні - 10 балів;
  2. порушення техніки безпеки при заготівлі дров та приготуванні їжі - 10 балів;
  3. миття посуду, викидання продуктів харчування, сміття у не відведених для цього місцях - 15 балів;
  4. порушення правил зберігання продуктів харчування -       15 балів;

Конкурс «Спецзавдання» (закритий конкурс)

Умови конкурсу будуть повідомлені не раніше ніж за 1 годину до його початку.

Конкурс «Вязання вузлів»

Склад команди 6 учасників (не менше 2 дівчат).

Шість учасників одночасно  в’яжуть на суддівських мотузках кожен по одному вузлу вибраних ГСК з нищенаведеного переліку:

Перелік вузлів: зустрічний,зустрічна вісімка, грепвайн, брамшкотовий, серединний провідник, подвійний провідник, провідник одним кінцем, штик зі шлангом, схоплюючий одним кінцем,австрійський схоплюючий.

Можливі штрафи: не зав’язаний вузол - 3 б.; неправильно зав’язаний вузол - 3 б.; неправильний вибір діаметра мотузки - 1 б. перекручення мотузки - 1 б.; відсутність контрольних вузлів - 1 б.; контрольний вузол не досягає 5 см- 1б.

Учасники можуть надавати тільки словесну допомогу.

Загальний результат команди визначається за сумою часу, витраченого на в’язання всіх вузлів та штрафного часу (1 штрафний бал – 10 секунд).

Перемагає команда, у якої найменша сума часу. При рівному результаті перемагає команда, у якої найменша сума штрафного часу.

ТПТ «Смуга перешкод» (командна)

Кількість учасників 6 чоловік (не менше двох дівчат). Всі члени команди повинні мати спортивну форму, що повністю закриває коліна та лікті.

Особисте спорядження (на кожного учасника): система – 1 шт., блокіровка – 1 шт., прусики – 2 шт., карабіни – 5 шт., рукавиці –     1 пара.

Кількість етапів – 8

Етапів з самонаведенням - 3

Етапи смуги обладнані суддями.

Можливі етапи

1. Переправа через яр по колоді з наведенням перил.
  2. Підйом по схилу з наведенням перил.
  3. Переправа через яр по вірьовці з перилами.
  4. Спуск по схилу з наведенням перил.
  5. Траверс схилу.
  6. Навісна переправа через яр.
  7. Маятник.
  8. Круто похила переправа

Остаточна кількість етапів та порядок їх проходження будуть повідомлені за день до початку змагань.

Команда, яка не пройшла один або кілька етапів – займає місце після команд, які мають більшу кількість пройдених етапів.

Загальний результат команди визначається за сумою часу, витраченого на проходження всієї дистанції та штрафного часу (1 штрафний бал – 30 секунд).

ТПТ «Смуга перешкод» (звязки)

До участі в змаганнях допускаються дві зв’язки, в складі яких не менше однієї дівчини. Всі члени команди повинні мати спортивну форму, що повністю закриває коліна та лікті.

Кількість етапів – 6

Етапів з самонаведенням - 2

Етапи смуги обладнані суддями.

Можливі етапи

1. Переправа через яр по колоді.
  2. Підйом по схилу з наведенням перил.
  4. Спуск по схилу.
  5. Траверс схилу з наведенням перил.
  6. Навісна переправа через яр.

Загальний результат команди визначається за сумою часу двох зв’язок , витраченого на проходження всієї дистанції та штрафного часу (1 штрафний бал –30 секунд).

ТПТ «Смуга перешкод» (особиста)

До участі в змаганнях допускається кожен учасник від кожної команди незалежно від статі. Кожен з учасників повинен мати спортивну форму, що повністю закриває коліна та лікті.

Кількість етапів – 5

Всі етапи смуги обладнані суддями

Можливі етапи

1. Переправа через яр по колоді.
  2. Підйом по схилу .
  4. Спуск по схилу.
  5. Навісна переправа через яр.

Учасник, який не пройшов один або кілька етапів – займає місце після учасників, які мають більшу кількість пройдених етапів.

Загальний результат учасника  визначається за сумою часу, витраченого на проходження всієї дистанції та штрафного часу      (1 штрафний бал – 30 секунд).

Конкурс не йде в загальний залік ТПТ.

Конкурс «Нічне орієнтування»

Кількість учасників 5 чоловік (не менше двох дівчат).

Кількість КП – 4.

Команда повинна знайти контрольні пункти користуючись азимутальною карткою.

Команда, яка не знайшла один або кілька КП – займає місце після команд, які мають більшу кількість знайдених КП.

Перемагає команда яка витратила найменше часу на пошук КП.

Підбиття підсумків

Підсумки підводяться у кожному конкурсі. Порядок підбиття підсумків в окремих видах змагань визначається умовами їх проведення. Місця в загальному заліку Зльоту туристів-краєзнавців Коропщини визначаються за сумою зайнятих командами місць в ТПТ «Смуга перешкод» (командна, зв’язки) та сумою місць зайнятих в конкурсній програмі. При однаковій сумі місць пріоритет має команда,яка посіла вище місце в ТПТ «Смуга перешкод».