14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС».

Дата: 14.12.2017 08:10

Фото без описуВ квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася аварія. Ця жахлива подія ніколи не зітреться з пам'яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Ця катастрофа є болем для всієї України.

Сьогодні всі вдячні тим, хто ціною свого здоров’я, життя подолали атомну стихію, спорудивши захисний саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком. 14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено його спорудження.

Це була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

Жителі нашого краю також брали участь в ліквідації наслідків найбільшої екологічної аварії ХХ століття, відроджували до нового життя обпалену радіацією землю. Сьогодні на території Коропської ОТГ проживає 81 учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Ми віддаємо шану всім тим, хто ціною власного здоров’я захистив нас і увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Низький Вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії. Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом.

Щиро бажаю Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя, уваги держави і шани вдячних поколінь. Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

З повагою селищний голова Віктор Журавель