A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Куніцин Володимир Миколайович: звернення #1324

Автор звернення: Дашевський Олексій Петрович
Дата: 28.04.2021 07:56


1 квітня 2021 року у фейсбук-групі "Оце Так Громада Короп" (ОТГ Короп) було оприлюднено допис у рубриці "Питання до влади" (https://www.facebook.com/groups/otgkorop/permalink/195098212132340/).
І хоча між селрадою і адміністрацією групи є домовленість про співпрацю у сфері оперативного спілкування з громадянами, а також швидкого інформування населення з нагальних питаннь, відповіді учасники групи так і не отримали.
Тому я змушений звернутися до селищного голови через систему електронних звернень.
Отже, у допису було зазначено, що мешканку Коропської громади госпітализували до лікарні Новгород-Сіверська. Але ніхто з медиків не попередив хвору, що необхідно взяти з собою, в результаті хвора опинилась за 80 км від дому в ось таких умовах: "поклали в неопалювальне примішення на голий матрас і подушку. Навіть ковдри немає".
Епідемія коронавірусу вже вирує більше року, а громадяне Коропської ОТГ змушені звертатися з питань по темі до селради, а не до медиків ОТГ.
Окрім того, тривалий час інформація про епідемію подавалася селищною радою так, що було важко зрозуміти стан епідемії в ОТГ і хто за що відповідає, це і не дивно, бо мабуть нелегко без медичної освіти одразу ухопити, що головне, а що другорядне у боротьбі з Ковід. Тому надання такої інформації напряму медиками позбавила б таких проблем.
Результат такого непрофесійного підходу до боротьби з епідемією Коропщина найгостріше відчула на собі у березні цього року. У певні часи, були повідомлення, що у лікарні Новгород-Сіверську хворі з Коропщини складали 67% від усіх пацієнтів.
Враховуючи все вище зазначене, прошу надати відповідь на запитання:
1) Хто з медиків ОТГ відповідальний за стан епідемії в громаді?
2) Чому президент і Міністр охорони здоров'я бачать необхідність у веденні фейсбук-сторінок, а головні лікарі Коропської ОТГ такою необхідністю нехтують?
3) Хто відповідальний за хід вакцинації проти Covid-19 на Коропщині?
4) Хто і як моніторить потреби хворих з нашої ОТГ у "ковідних" лікарнях інших місць, де і як це висвітлюється?
5) Що влада Коропської ОТГ і району зробила для того, щоб родичі і близькі людей, що були госпіталізовані до лікарень Новгород-Сіверську та інших міст, могли б відвідувати хворих для надання необхідної допомоги (автобусне сполучення Короп-райцентр)?

Офіційний коментар:

На Ваше звернення, опубліковане на сайті Коропської громади, повідомляємо наступне.

За епідеміологічний стан на території Коропської та Понорницької територіальних громад відповідає ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Коропське лабораторне відділення.

Засновником КНП «Коропський ЦПМСД» є Коропська селищна рада, тому всі повідомлення висвітлюються на офіційному сайті Коропської селищної ради.

Згідно наказу УОЗ ОДА №92 від 19.03.2021 року «Про організацію роботи щеплення» в районі створено 2 мобільні бригади щеплення для імунопрофілактики проти CОVID-19: смт Короп – відповідальний лікар терапевт Швачка Айя Петрівна та в смт Понорниця – відповідальна сімейний лікар Зеляк Валентина Василівна. На території Коропської та Понорницької селищних рад працюють 5 пунктів щеплення: смт Короп, смт Понорниця, с. Нехаївка, с. Шабалинів, с. Карильське.

У відповідності до ст. 351 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» (далі Закон) первинна медична допомога – це медична допомога, що передбачає надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів; направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; надання невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного здоров’я пацієнта, який не потребує екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Згідно пп. 3 п. 1 Закону передбачено, що в межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

До таких послуг належить лікування коронавірусної хвороби CОVID-19. Вторинна (спеціалізована) медична допомога при лікуванні коронавірусної хвороби CОVID-19 надається лікувальними закладами безкоштовно, тому потреба в ліках хворих нашої територіальної громади у лікарнях інших міст, що приймають хворих на CОVID-19, відсутня.

Наказом Міністерства Інфраструктури України № 480 від 15.07.2013 року «Про затвердження Порядку організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом» визначено механізм організації пасажирських перевезень. Так, відповідно норм даного нормативного документу  автобусний маршрут, який з'єднує населені пункти і протяжність якого перевищує 50 км є міжміським. Відповідно статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» забезпечення організації пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі області (внутрішньообласні маршрути), покладається на обласні державні адміністрації.

Керуючись  нормами  чинного  законодавства Коропською селищною радою листом № 1033/01-33 від 06.05.2021р. ініційовано перед Чернігівською ОДА відкриття нового пасажирського автобусного маршруту сполученням смт. Короп – м. Новгород-Сіверський (через с.Понорниця, с.Криски, с.Покошичі), підготовлено та передано Чернігівській ОДА матеріали щодо організації регулярного автобусного маршруту разом із запропонованою схемою руху автотранспортних засобів.

Відповідно розділу II Порядку організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом процедура організації маршруту передбачає проведення комплексу заходів (в т.ч. обстеження та облаштування маршрутів, що плануються для відкриття, вивчення попиту населення на перевезення, обстеження пасажиропотоків, обстеження доріг та дорожніх об’єктів відповідною комісією). Тільки після проведення передбачених законодавством заходів організатор перевезень (Чернігівська ОДА) проводить конкурс на визначення автомобільних перевізників для  роботи на автобусному маршруті загального користування.

Питання організації пасажирського сполучення між смт. Короп та м. Новгород-Сіверський знаходиться на постійному контролі та в межах повноважень спільно з організатором перевезень вживаються всі необхідні заходи для прискорення його вирішення.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь