Коропський район, Чернігівська область

Передача земель у власність ОТГ

Уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відповідне рішення було ухвалено 31 січня 2018 року №60-р на засіданні Кабінету Міністрів за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Механізм передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну, відповідно статті 117 Земельного кодексу України, включає 4 етапи:

1) клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадстру про передачу земель;

2) інвентаризація земель в межах ОТГ;

3) реєстрація проінвентаризованих земельних ділянок у державному кадастрі;

4) передача земель в комунальну власність громади наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

Коропською селищною радою з Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області підписано Меморандум про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Першу передачу земель планується здійснити уже в березні цього року і триватиме даний процес до кінця року.

Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).

За інформацією земельного відділу Коропської селищної ради