Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Звернення до жителів громади з приводу заборони роботи ринків

Дата: 02.04.2020 12:22

Для протидії коронавірусу COVID-19 11 березня Кабмін запровадив карантин по всій Україні, заборонивши відвідувати заклади освіти, проводити масові заходи. 16 березня постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211» список заборон розширили. Зачинилися заклади громадського харчування та розважальної діяльності, заклади культури, торговельного і побутового обслуговування населення, зупинилося пасажирське транспортне сполучення. Відповідно до постанови Кабміну та на виконання рішення позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації від 24 березня Коропський селищний голова видав розпорядження про попередження розповсюдження хвороби. У зв’язку з карантином робота ринків теж підпадає під заборону.

На сьогодні окремого розпорядження про скасування цього та інших обмежувальних заходів не було.

До Коропської селищної ради звертаються підприємці, які просили дозволити їм торгівлю на ринку.

Хоча днями заступник Міністра охорони здоров’я України - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко підписав постанову, в якій зазначив 6 вимог, лише з дотриманням яких роботу продовольчих ринків можна дозволити.

Зокрема, працювати зможуть лише зареєстровані оператори ринку харчових продуктів; на 20 квадратних метрах торговельної площі може перебувати тільки один відвідувач; персонал має бути забезпечений засобами індивідуального захисту; забезпечене дотримання протиепідемічних заходів. На ринку має бути можливість забезпечити дотримання в чергах відстані 1,5 метра між покупцями. А для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі повинна становити не менш ніж 3 метри.

Всі інші види вуличної торгівлі заборонені. Продавці, які реалізовують продукцію за межами ринку  чи «із машини», порушують карантинні обмеження. Контролювати їхнє дотримання має поліція і спеціальна комісія, створена при РДА.

Виконавчий комітет селищної ради закликає громадян не наражати себе на небезпеку, неухильно дотримуватися всіх карантинних заходів та правил гігієни. Старайтеся уникати людних місць, а за появи підвищеної температури тіла, сухого кашлю, нездужання, задишки, болю в грудній клітці, закладеності носа телефонуйте до свого сімейного лікаря.

Довідково: Перший випадок інфікування коронавірусом в Україні зафіксували 3 березня. За даними Центру громадського здоров’я, станом на ранок, 2 квітня, в Україні вже 804 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 20 летальних, 13 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 135 нових випадків.

Станом на сьогоднішній ранок на Чернігівщині підтверджено 3 випадки, в Сусідній Сумській області – 23.

До 24 квітня в Україні діє режим надзвичайної ситуації.