Коропський район, Чернігівська область

Українські вечорниці на Андрія Калита

Людське безсмертя з роду і до роду
Увись росте з коріння родоводу,
І тільки той, у кого серце чуле.
Хто знає, береже минуле
І вміє шанувать сучасне ,–
Лиш той майбутнє вивершить прекрасне!

11 грудня класні керівники 10-х класів – Оксана Курбанова та Наталія Кривенко – познайомили своїх вихованців з перлиною українських свят – Калитою, прообразом Сонця, із славними обрядами та традиціями  на свято Андрія.

Саме в день Калити відбувалися великі вечорниці — одне з найулюбленіших свят молоді. Дівчата брали на вечорниці з собою роботу — дерли пір’я, пряли, вишивали. А ще на вечорницях завжди було весело — можна погомоніти, почути новини, смішні та страшні бувальщини і казки, поспівати, потанцювати, загадати  загадки. А на Андрія ще й поворожити.

Десятикласники гарно погуляли, повеселилися. Ворожили, провели обряд кусання Калити, а наостанок дівчата пригощали варениками та кашею.

От поволі затихають наші вечорниці.

Не забудьте ви дороги у наші світлиці.

Хай любов і щире слово душу вам зігріє.

Пам’ятайте вечорниці у ніч на Андрія.

За інформацією Коропської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Т.Г. Шевченка