Яскраві фантазії Купальських див

Дата: 09.07.2018 10:32

Унікальна традиція святкування Івана Купала живе на Коропщині – із піску, квітів, солі, інших підручних речей з року в рік  «народжуються» справжні рукотворні шедеври.

Ретельну підготовку традиційно починають ще напередодні.

Юні коропчани і їхні майбутні купала

А ранок 7 липня для Коропа особливий. Адже тільки цієї дати, прогулюючись вулицями, можна помилуватися витворами із піску та квітів, тут і там розміщеними на узбіччях. Поряд із шедеврами – обов’язково їхні юні автори, які радіють увазі перехожих, вітають їх зі святом і чекають невеличкого фінансового заохочення за власні старання.

На вулицях Коропа

Справжні майстри купальських див проживають у Карильському, звідки і бере початок місцева традиція робити купала. Тут такою творчістю займаються не лише діти, а й дорослі.

Раніше, пригадують місцеві, в селі бувало і понад два десятки купал. Цьогоріч зробили менше – 5 шедеврів. Тут традиційно нагороджують авторів кращих, на думку журі, виробів із піску. Подарунки їм вручають на Дні села, що святкується тієї ж дати.

Роботи присвятили символу року-2018 за китайським календарем

Менше, але роблять купала також і в інших селах. Ось, наприклад, − світлина із Риботина.

Відділ інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю

Фото Л. Борисенко, І. Коротич, Д. Мальцевої.