Гранти на розвиток самозайнятості та підприємництва для ВПО, учасників АТО та їх сімей, місцевих мешканців

Дата: 05.04.2018 16:00

Фото без описуГромадська організація «Асоціація демократичного розвитку» в якості виконавчого партнера розпочинає реалізацію Проекту МОМ "Зміцнення самозабезпечення внутрішньо переміщених осіб та громад, що постраждали від конфлікту в Україні» , який здійснюється за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW.

В цілому Проект має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків конфлікту.

Громадська організація починає попередній відбір учасників на участь у проекті у Чернігівській області за напрямками: самозайнятість та мікропідприємництво.

Запрошуються:

• Внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей та Криму, що проживають в Чернігівській області.

В тому числі: особи, які брали участь у тренінгах із професійного навчання, або які отримали грант на професійне навчання від МОМ або будь-якої іншої організації, та які використовують набуті під час професійного навчання знання.

• Місцеві мешканці з Чернігівської області.

Перевага надається багатодітним матерям/батькам, одиноким жінкам з дітьми, вдовам, представникам етнічних меншин, жертвам домашнього насильства та інших видів гендерного насильства, ветеранам АТО та особам з інвалідністю.

• Віком від 18 до 60 років, які:

- «САМОЗАЙНЯТІСТЬ» вже розпочали або хочуть в перспективі започаткувати власну справу. Перевага надається в першу чергу особам без постійного місця працевлаштування;

- «МІКРОПІДПРИЄМНИЦТВО» вже мають досвід підприємницької діяльності, активний бізнес, наявне свідоцтво ФОП, ПП чи ТзОВ (одноосібним власником якого є заявник) з реєстрацією до 31 грудня 2016 року. Грант надається на розширення наявного бізнесу.

У межах проекту заплановано:

Етап І. Дводенний тренінг*

Самозайнятість

Мікропідприємництво

План тренінгу:

• Аналіз ринку, основи маркетингу, просування товарів та послуг.
  • Започаткування підприємництва: ресурси, мотивація, ідеї.
  • Юридичні аспекти приватного підприємництва.
  • Планування фінансів.
  • Основи бух. обліку та податкової звітності.
  • Як підготувати бізнес план.

План тренінгу:

• Аналіз ринку, маркетинг та просування товарів чи послуг.
  • Юридичні аспекти приватного підприємництва.
  • Планування фінансів.
  • Нюанси бух. обліку та податкової звітності.
  • Як підготувати бізнес-план.

Вимоги до учасника:

Вже розпочав або хоче стартувати власний бізнес. Перевага надається в першу чергу особам без постійного місця працевлаштування

Вимоги до учасника:

Має досвід підприємницької діяльності, активний бізнес, наявне свідоцтво ФОП, ПП чи ТзОВ (одноосібним власником якого є заявник) з реєстрацією до 31 грудня 2016 року. Грант надається на розширення наявного бізнесу

Етап ІІ.  Приватні консультації

Для кожного учасника проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану.

Етап ІІІ. Захист бізнес-планів

Учасник зробить коротку презентацію бізнес-плану перед комісією МОМ. Рішення про виділення гранту буде ухвалено залежно від результатів захисту.

Етап ІV. Надання грантів

Для учасників, які успішно захистили бізнес-плани, буде виділено грант на започаткування або розширення власної справи.

Кращі бізнес-плани отримають грантову підтримку, яка полягатиме:

- для самозайнятих: обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощо еквівалентом – до 650 євро;

- для підприємців (мікропідприємництво) на розвиток підприємництва: обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощо еквівалентом – до 2500 євро.

Грант не фінансує:

• Оренду приміщення чи обладнання;
  • Купівлю вживаного обладнання чи транспортних засобів;
  • Послуги (юридичні, зі створення реклами, інтернет-сайтів тощо);
  • Купівлю тварин чи саджанців.

Детальніше про умови та етапи проекту за посиланням.

Не допускається участь

• Якщо заявник чи член його/її домогосподарства раніше отримував грант на самозайнятість чи підприємництво від МОМ чи інших організацій;
  • Якщо заявник раніше брав участь у тренінгах МОМ із самозайнятості чи мікропідприємництва, але грант не отримав;
  • Якщо заявник має друзів чи родичів в МОМ чи в ГО «Асоціація демократичного розвитку».

Дозволяється участь осіб, які брали участь у тренінгах з професійного орієнтування або отримали грант на професійне навчання (від МОМ чи від інших організацій) принаймні 12 місяців перед участю у даному проекті.

Дозволяється участь учасників, які отримували гранти на самозайнятість чи мікропідприємництво щонайменше за 12 місяців до участі у цьому проекті, за умов співфінансування (від 10 до 30% від вартості запитуваного обладнання в залежності від кількості найманих працівників).

Як взяти участь?

Консультації із участі в навчанні і попередній запис учасників та учасниць проводиться за телефонами:

(050) 374-10- 14, (067) 416-51- 31 (Анна) або (097) 606-70- 96 (Тетяна) (з 9:00 до 18:00)

та електронною адресою:  demokrat_rozvitok@ukr.net та project_adr@ukr.net