Коропський район, Чернігівська область

День писемності та мови в школах громади

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Не були осторонь цього і загальноосвітні заклади громади.

"Рідна мова - скарб" - під такою назвою, до Дня української писемності та мови, провела бібліотечний урок для учнів 5-6 класів бібліотекар Рождественської ЗОШ І–ІІІ ступенів Наталія Луценко.  В ході заходу учні ознайомились з історією створення української писемності, видатними історичними особистостями.

Також учні читали вірші, розказували гуморески, співали пісні, присвячені рідній мові, показуючи свою готовність виконувати відповідальне завдання, яке стоїть перед кожним із нас – зберегти надбання наших предків, усе зробити для збагачення духовного потенціалу нації, щоб відродилась і розквітла Україна, щоб усміхнулась доля нашого народу.

У цей день члени педагогічного  колективу та учні Рождественської ЗОШ І-ІІІ ступенів, з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури, взяли участь у XVII Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.

В Карильській школі  відбувся відкритий урок в учнів 3 класу, класовод Ганна Ткаченко, «Наша мова калинова» для початкової ланки. Школярі розповіли, як потрібно цінувати нашу мову, про прислів’я  та приказки, заспівали колисанки, які їм матусі співають, та продемонстрували пісню-гру «Подоляночка».

День писемності та мови у Нехаївськiй ЗОШ I-III ст.  розпочався з написання радiодиктанту «Наші пiснi», до якого долучилися старшокласники та учителі школи.

Продовженням свята був усний журнал «Iсторiя писемності: від ієрогліфів до літер», на якому учні 11 класу познайомили присутніх з історією виникнення української писемності.

Аліна Таценюк представила присутнім презентацію про тернистий шлях української мови. Учні 5-6 класів читали поезії про мову, гуморески. Усі зустрілися зі Стецьком та Галькою, ролі  яких вдало зіграли Олександр Цупко та Алiна Луговик. Вони продемонстрували, яка роль духовної їжі у житті українців.

А на закінчення свята була проведена вікторина для кмітливих i допитливих «Сторінками  історії письма».

За інформацією відділу освіти Коропської селищної ради